Virové zpravodajství

Verze pro tiskPDF verze

» VirusTotal.com

Přes tento formulář můžete zaslat jakýkoliv podezřelý soubor službe VirusTotal.com, která ho oscanuje nejméně 38 různými antivirovými enginy!
Celosvětový výskyt

Pro zobrazení mapy potřebujete mít podporu Javy :o(

Aktuální stav v ČR


ISS AlertCon

ISS AlertCon

US Government: National Threat Level

National Threat Level

On-line scanování počítače

Na internetu existují služby, které dokáží přes webové rozhraní (nebo applet) oscanovat Váš počítač na přítomnost virů/čerů/trojských koní. Zde uvedeme odkazy na ty nejpoužívanější.

Trend Micro HouseCall - stačí pouze z webu stáhnout malý applet a pak už se automaticky spustí antivirová kontrola. Podporovaným prohlížečem je však bohužel jen Internet Explorer.

ESET Online Scanner - Další známá služba umožňující kompetní virový scan vašeho počítače. Jako většina ostatních používa ke scanování souborů AktiveX, takže jediným podporovaným prohlížečem je IE.

Kaspersky Online Virus Scanner - zřejmě nejlepší antivirový program zpřístupnil i online scanování počítače. S podporou prohlížečů je to stejné, ale jestli je online scan tak kvalitní jako antivirus sám, tak máte největší šanci škodlivý soubor odhalit.

Scanování souborů

Další možností je přes webový formulář na server uploadnout pouze jeden soubor který chcete prověřit. Nemusíte scanovat celý systém, ale jen konkrétní podezřelý soubor.

VirusTotal! - Asi nejlepsi služba pro scanování podezřelých souborů. Scanuje soubor naráz 38 různými antivirovými enginy!

Avast! Scanner - Tuto službu nabízí i tuzemská firma Alwil software, která vyrábí antivirový program avast!. Soubor který chcete prověřit nesmí přesáhnout 512kB.

Kaspersky Online Virus Scanner - Tento přední vydavatel antivirového systému Vám nabízí i tuto službu. Soubor nesmí přesáhnout 1MB.