Lupa.cz - články

Syndikovat obsah Měšec.cz
Měšec.cz - váš průvodce finančním světem
Aktualizace: 5 min 25 sek zpět

Jeden málo, druhý hodně? Manželé si budou moci nechat započítat odvody na důchod společně

1 hodina 5 min zpět
Manželé si budou moci nechat společně započítat odvody tak, aby se jejich důchodové nároky přiblížily. Jak to má fungovat, kdo bude moci řešení využít a kdy se to moc nevyplatí?
Kategorie: IT News

Spoření v prosinci. Kam s penězi? Aktuální přehled všech nabídek na trhu

1 hodina 5 min zpět
V prosinci jsou jen drobné změny. Dva krátkodobé termínované vklady mají vyšší úrokové sazby a Banka CREDITAS s Max bankou začaly úrokové sazby sjednocovat, rozumějte snižovat.
Kategorie: IT News

Jak letos investovali a na co se chystají čeští dolaroví milionáři? Pojďte se inspirovat

8 Prosinec, 2023 - 00:00
Přemýšlíte, na čem se dá nejvíce vydělat? Kam s penězi, aby měly šanci se dobře zhodnotit? Můžete se podívat, jak letos investovali ti nejbohatší Češi. Když to funguje jim, proč by nemělo vám?
Kategorie: IT News

Minimální mzda by v roce 2024 měla vzrůst na 18 900 Kč. Někomu se zvýší na 37 800 Kč, u jiných zůstane stejná

7 Prosinec, 2023 - 00:00
Ohledně růstu minimální mzdy je jasněji. Jurečka se nepřiklonil úplně na stranu odborů, ale ani zaměstnavatelů a zvolil kompromisní částku, která je mezi jejich návrhy.
Kategorie: IT News

Porušili jste pracovní kázeň a šéf to ví. Do kdy vám za to může dát výpověď, aby byla platná?

7 Prosinec, 2023 - 00:00
Výpověď pro porušování pracovní kázně musí zaměstnavatel stihnout do 2 měsíců, kdy se o vašem provinění dozvěděl. Ale co to je „dozvědět se“? Od kdy se tato lhůta počítá a kdy je výpověď platná?
Kategorie: IT News

Zlato má nový rekord. Co s ním, když je jeho cena na vrcholu?

6 Prosinec, 2023 - 00:00
Zlato si počátkem týdne vytvořilo nový cenový rekord. Co to znamená pro další období? Poroste jeho cena i nadále a jak do zlata v současné době investovat?
Kategorie: IT News

Plaťte bezpečně. Jak funguje placení přes mobil a hodinky a jaké jsou rozdíly?

6 Prosinec, 2023 - 00:00
Bezpečné způsoby placení zahrnují několik inovativních a pohodlných metod, které využívají technologie, jako jsou QR kódy, mobilní aplikace a tokenizace platebních karet. Ukážeme si, jak fungují a jak je v praxi můžete používat.
Kategorie: IT News

ČNB: Vypínáme limit pro celkovou zadluženost. Pomůže to pro získání hypotéky?

5 Prosinec, 2023 - 00:00
Česká národní banka deaktivuje od ledna 2024 ukazatel DTI, který hlídá celkovou zadluženost žadatele o hypoteční úvěr. Proč se tak rozhodla a jaký to bude mít vliv na posuzování nových žádostí?
Kategorie: IT News

Kolik v roce 2024 dostanete na dietách, když vás zaměstnavatel vysílá pracovat do zahraničí?

5 Prosinec, 2023 - 00:00
Od 1. ledna 2024 dochází ke změnám v sazbách zahraničního stravného, které povinně vyplácí zaměstnavatel, když vás vyšle pracovat mimo ČR. Pro které země se sazby mění? A víte, že ne vždy dostanete přesně ty peníze, které stanoví vyhláška?
Kategorie: IT News

Podvodné investice: Zbohatnou na nich jen ti, kdo je nabízejí

4 Prosinec, 2023 - 13:00
Fantastická nabídka zhodnocení, jejíž nabídka právě tento týden končí. Pohádkový zisk, který můžete sledovat online ve svém portfoliu. Jak podvodníci lákají na falešné investice?
Kategorie: IT News

Navyšování minimálních záloh v novém roce se sjednotí. Více na důchodové pojištění zaplatíte už od ledna

4 Prosinec, 2023 - 00:00
Pokud platíte minimální zálohy na důchodové pojištění, měli byste zbystřit, protože se od nového roku mění pravidla pro jejich úhradu. Trvalák budete muset od příštího roku měnit už v lednu.
Kategorie: IT News

Minimální mzda 2024: Jurečka navrhuje růst minimální mzdy o více než dva tisíce korun

1 Prosinec, 2023 - 00:00
S koncem roku přichází na řadu diskuse nad navýšením minimální mzdy. Jurečka přinesl k diskusi dva návrhy, přičemž ten velkorysejší počítá s růstem minimální mzdy o více než dva tisíce korun. Odbory tleskají, podnikatelé pláčou.
Kategorie: IT News

Úřad práce „utáhne kohoutky“ některým nezaměstnaným. Jak se od ledna změní podpora v nezaměstnanosti?

30 Listopad, 2023 - 00:00
Stát změní od Nového roku pravidla pro pobírání podpory v nezaměstnanosti. Chronicky nezaměstnaní lidé zneužívající systém se budou moct zaregistrovat maximálně 2× do roka. Jaké novinky ještě přijdou?
Kategorie: IT News

Soudní bizár: Okradený narkoman má nárok na náhradu za jemu odcizený fet (drogy)

30 Listopad, 2023 - 00:00
Jihočeské soudy šokovaly některé právníky a možná překvapí i vás, že přiznaly okradené ženě náhradu za jí odcizený pervitin. Náhradu za návykovou psychotropní látku, s níž nelze běžně legálně obchodovat. Nepřehání se to s některými právy?
Kategorie: IT News

Renáta Kadlecová, GSFT: Češi bankám věří. Nepanikaří a jsou jim věrní

29 Listopad, 2023 - 00:00
O panice a dezinformacích ve finančním světě, o vlivu sociálních sítí na stabilitu bank i o problémech s náhradami při nákupu nemovitostí. Druhá část rozhovoru s výkonnou ředitelkou Garančního systému finančního trhu.
Kategorie: IT News

Chystáte se pracovat v zahraničí? Kdy si musíte platit zdravotní pojištění dvakrát?

29 Listopad, 2023 - 00:00
Problematika zdravotního pojištění a práce mimo ČR je komplikovaná. Záleží na tom, zda jde o stát EU či EHP, nebo o třetí země, a také jak dlouho v zahraničí hodláte pobývat. A roli hraje i to, jestli jste tam pouze vysláni českým zaměstnavatelem, nebo vás zaměstnává někdo na místě.
Kategorie: IT News

Portál občana změnil podobu. Co v něm najdete a k čemu vám může být dobrý?

28 Listopad, 2023 - 00:00
Portál občana, který vás propojí s úřady a umožní zařídit si potřebné záležitosti online, zastaral a potřeboval změnit kabát. Co dnes umí navíc a kolik můžete ušetřit času a peněz?
Kategorie: IT News

Valorizace úrazových a pozůstalostních rent k 1. lednu 2024 bude tentokrát skromná

28 Listopad, 2023 - 00:00
V pravidelném termínu k začátku nového roku budou navýšeny náhrady za ztrátu na výdělku pro zaměstnance poškozené na zdraví pracovním úrazem nebo nemocí z povolání (tzv. úrazové renty), jakož i renty (náhrady nákladů na výživu) pro pozůstalé po zesnulých zaměstnancích.
Kategorie: IT News

Změny u povinného ručení: Vyšší limity a rozšíření povinností, kdo jej musí sjednat

27 Listopad, 2023 - 00:00
Povinnost sjednat povinné ručení začne koncem prosince platit pro více vozidel. Pojištění odpovědnosti z provozu se také bude muset sjednávat na vyšší částku. Jaké další změny začnou brzy platit?
Kategorie: IT News

Pojištění má vliv na naše chování. Některé lidi zklidní, jiní jdou více do rizika

27 Listopad, 2023 - 00:00
Pojištění je dobré nevnímat jen jako svět čísel, ale je vhodné se zamyslet i nad jeho vlivem na naše chování. Člověk by neměl zapomínat na to, jak pojištění může ovlivnit naše chování, a to ne vždy pozitivním směrem. Vysvětlíme si to na pojištění schopnosti splácet z důvodu ztráty zaměstnání, kde tento negativní vliv je značný.
Kategorie: IT News