Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 48 min 43 sek zpět

Byli jsme terčem kybernetického útoku, tvrdí demokraté v USA

19 Leden, 2019 - 18:30
Vedení americké Demokratické strany tvrdí, že bylo po loňských listopadových kongresových volbách jedním z cílů kybernetického útoku a že stopy vedou opět do Ruska. Informovala o tom televizní stanice ABC News. Útok, který mířil na několik institucí a společností, byl veden pomocí phishingové metody, kdy se piráti snaží od obětí vymámit citlivé údaje tím, že se vydávají například za úřady, finanční instituce či administrátory poskytovatelů internetových služeb.
Kategorie: Hacking & Security

Evropský regulátor si posvítí na Twitter. Kvůli chybě zabezpečení

18 Leden, 2019 - 08:14
Americká internetová firma Twitter čelí novému vyšetřování v Evropské unii. Jde o bezpečnostní chybu, jež postihla uživatele její sociální sítě v systému Android, kteří chtěli chránit své tweety. Společnost na svém blogu uvedla, že nastavení soukromí pro některé uživatele Twitteru mohlo být zablokováno.
Kategorie: Hacking & Security

Nejrozšířenější viry na českém internetu

16 Leden, 2019 - 11:18
Antivirová společnost Eset zveřejnila svůj pravidelný žebříček hrozeb, které na tuzemské uživatele číhají na internetu. Nechvalná první příčka patří škodlivému kódu JS/Adware.Agent.AA, který se nejčastěji vyskytuje jako součást doplňků do internetových prohlížečů.
Kategorie: Hacking & Security

Podvodný e-mail může přijít i z vaší vlastní adresy

13 Leden, 2019 - 15:44
Nevěřte úplně všemu, co přijde z e-mailu blízké osoby, od kamaráda či od kolegů z práce. Zpráva i ze známé adresy může být totiž falešná, aniž se přitom do ní hacker dostal: jen zfalšoval hlavičku e-mailu. Většinou chce útočník lidi zmanipulovat, aby zaplatili.
Kategorie: Hacking & Security

Za kyberútok chtějí po pojišťovně dvě miliardy. Případ bude řešit soud

11 Leden, 2019 - 07:29
Americká společnost Mondelez žaluje švýcarskou pojišťovnu Zurich Insurance, protože jí odmítla vyplatit 100 milionů dolarů (téměř 2,24 miliardy Kč) za škody způsobené kybernetickým útokem známým jako NotPetya. Jde o první vážný spor o kompenzace nákladů spojených s kybernetickými útoky, upozorňuje list Financial Times.
Kategorie: Hacking & Security

Kyberzločinci budou více využívat umělou inteligenci

8 Leden, 2019 - 08:06
V letošním roce se rozšíří kybernetické útoky využívající umělou inteligenci. Tzv. DeepAttacks využívají obsah generovaný umělou inteligencí, aby se vyhnuly bezpečnostním kontrolám. Uvedla to ve své předpovědi antivirová firma Avast.
Kategorie: Hacking & Security

Německý únik dat podle expertů nepochází z jednoho zdroje

6 Leden, 2019 - 06:06
Osobní a důvěrné údaje o německých politicích a známých osobnostech na internetu nepocházejí podle odhadů expertů z jednoho jediného zdroje. Spíš jde o soubor materiálů z různých hackerských útoků na e-mailové účty, řekl agentuře DPA renomovaný expert na výpočetní techniku Christoph Fischer. Motiv i skutečné škody způsobené útoky však dosud nebyly objasněny.
Kategorie: Hacking & Security

Francouzští školáci se učí rozeznávat manipulaci na Twitteru

5 Leden, 2019 - 09:17
Co se týče školní výuky mediální a internetové gramotnosti, je Francie ve světě tahounem. Na rozdíl od jiných zemí zvolila v této otázce centralizovaný přístup a v posledních letech výrazně navyšuje financování pro projekty, které žáky informují o úskalí online světa. Téma rozebírá reportáž amerického listu The New York Times.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři ukradli a zveřejnili data německých politiků včetně Merkelové

4 Leden, 2019 - 07:57
Neznámí hackeři ukradli data stovek poslanců německého Spolkového sněmu a řadu jejich dokumentů s adresami a čísly kreditních karet. Zveřejnili je na internetu, uvedla v pátek německá rozhlasová stanice rbb. Vyšetřovatelé pracují i s verzí, že data vynesl někdo, kdo k nim měl přístup.
Kategorie: Hacking & Security

Kyberútoků v Česku rapidně přibývá, riziková může být i lednička

31 Prosinec, 2018 - 07:28
Prudký rozvoj informačních technologií doprovází podobně rychlý růst tzv. kyberkriminality. Zatímco v roce 2011 policie řešila 1502 tyto trestné činy, loni jich bylo 5654. Jak Právu sdělila mluvčí policejního prezidia Lenka Sikorová, do října bylo prostřednictvím internetu či mobilu spácháno už bezmála 6100 trestných činů. Většinu kybernetických útoků, které nakonec nejsou úspěšné, lidé navíc podle expertů ani nezaregistrují.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři ukradli osobní data bezmála 1000 přeběhlíků z KLDR

28 Prosinec, 2018 - 12:01
Osobní data včetně adres bezmála tisíce přeběhlíků ze Severní Koreje ukradli neznámí hackeři, kteří pronikli do jihokorejské databáze agentury pro přesídlení uprchlíků. Podle agentury Reuters to v pátek oznámilo jihokorejské ministerstvo pro sjednocení.
Kategorie: Hacking & Security

Britský ministr varoval před Huawei. Obává se zavádění 5G sítí

27 Prosinec, 2018 - 13:28
Britský ministr obrany Gavin Williamson dal najevo vážné obavy ohledně představy, že by čínská telekomunikační společnost Huawei v jeho zemi zajišťovala chod příští generace mobilní sítě. Británie podle něj musí v souvislosti s přechodem na síť páté generace (5G) zkoumat kroky svých spojenců a zohlednit zjištění o někdy „škodlivém” jednání Číny, píší britská média.
Kategorie: Hacking & Security