Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 44 min 6 sek zpět

Sněmovna odložila schvalování nových pravidel ochrany soukromí

14 Listopad, 2018 - 07:42
Sněmovna nedokončila tento týden schvalování nových pravidel ochrany soukromí v návaznosti na unijní nařízení GDPR. Dohodlo se na tom vedení dolní komory, oznámil bez bližších podrobností její předseda Radek Vondráček (ANO). Poslanci to při úpravách programu schválili. K normě se vrátí zřejmě až počátkem prosince.
Kategorie: Hacking & Security

Jak na zabezpečení kyberprostoru? Macronova dohoda nemá podporu velmocí

14 Listopad, 2018 - 06:32
Francouzský prezident Emmanuel Macron v pondělí na fóru UNESCO pro správu internetu představil iniciativu francouzské vlády na dohodnutí mezinárodních norem pro zajištění světové počítačové sítě. „Pařížská výzva za důvěru a bezpečnost v kyberprostoru” nastoluje několik principů ve snaze zabránit mimo jiné zahraničnímu vměšování do voleb. Zatím ji však nepodpořili nejdůležitější hráči, tedy Čína, Rusko ani Spojené státy.
Kategorie: Hacking & Security

K fotkám a videím z dronů se mohl dostat kdokoliv

9 Listopad, 2018 - 11:03
Kritickou bezpečnostní chybu objevili experti ze společnosti Check Point v platformě společnosti DJI, která vyrábí drony. Zranitelnost se týkala uživatelů DJI, kteří synchronizovali své letové záznamy, včetně fotek, videí a letových záznamů, na cloudové servery DJI. A také firemních uživatelů, kteří používali software DJI FlightHub, který obsahuje živé záběry z kamery, zvuk a zobrazení mapy. Trhlina již byla opravena.
Kategorie: Hacking & Security

Obtěžující reklamy a škodlivé doplňky. Nejrozšířenější virus stojí za třetinou útoků

8 Listopad, 2018 - 10:16
Vůbec nejnebezpečnějším škodlivým kódem se v uplynulém měsíci stal reklamní virus JS/Adware.Agent.AA, který kromě nevyžádané reklamy šíří také škodlivé doplňky do internetových prohlížečů. Tento nezvaný návštěvník stál za třetinou odhalených hrozeb. Vyplývá to z analýzy antivirové společnosti Eset.
Kategorie: Hacking & Security

DDoS útoky jsou na ústupu, kyberzločinci se soustředí na lukrativnější akce

5 Listopad, 2018 - 13:29
Na ústupu jsou útoky typu DDoS, které se ještě před pár lety těšily nebývalé popularitě. Kyberzločinci ale v posledních měsících volí stále častěji úplně jinou strategii, soustředí se na lukrativnější typy útoků – zpravidla na kryptoměny. Vyplývá to z analýzy antivirové společnosti Kaspersky Lab.
Kategorie: Hacking & Security

První virus se šířil internetem před 30 lety. Způsobil milionové škody

2 Listopad, 2018 - 14:23
Přesně před 30 lety, ve středu 2. listopadu 1988, se začal internetem šířit vůbec první počítačový virus. Autor, tehdy 23letý student Cornellovy univerzity Robert Tappane Morris, s ním nechtěl škodit, přesto se nakonec musel z jeho šíření zodpovídat před soudem.
Kategorie: Hacking & Security

Hrozí vám exekuce, oprášili podvodníci starý trik

2 Listopad, 2018 - 13:59
Na pozoru by se měli mít lidé před e-maily, ve kterých se kybernetičtí podvodníci vydávají za zaměstnance exekutorského úřadu. V posledních dnech se s nimi totiž doslova roztrhl pytel, jak varovala Exekutorská komora.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři se dostali k soukromým zprávám uživatelů Facebooku

2 Listopad, 2018 - 11:02
Hackeři se očividně dostali k soukromým zprávám nejméně 81 000 uživatelů Facebooku a zveřejnili je na webu. V pátek o tom informoval portál BBC, který uvedl, že internetoví piráti tvrdí, že jejich databáze čítá 120 000 facebookových účtů. Společnost Facebook, která stejnojmennou sociální síť provozuje, nicméně sdělila, že její bezpečnostní opatření narušena nebyla. Předpokládá se tedy, že hackeři informace získali pomocí škodlivých rozšíření internetových prohlížečů.
Kategorie: Hacking & Security

Letenky za pouhé jedno euro! Podvodníci zkouší na důvěřivce nový trik

1 Listopad, 2018 - 13:27
Jako lavina se sociálními sítěmi začala šířit zpráva o letenkách za pouhé jedno euro. Kybernetičtí zločinci se přitom vydávají za zaměstnance aerolinek Ryanair a tvrdí, že společnost tímto způsobem slaví své výročí. Ve skutečnosti jde ale o podvod.
Kategorie: Hacking & Security

Škodlivé kódy se mohou šířit přes Word, varovali bezpečnostní experti

31 Říjen, 2018 - 13:22
Kritickou chybu v populárním textovém editoru Word, za kterým stojí americký softwarový gigant Microsoft, objevili bezpečnostní experti ze společnosti Cymulate. Zranitelnost mohou útočníci zneužít k propašování škodlivého kódu do cizího počítače.
Kategorie: Hacking & Security

Naše počítače napadli hackeři, přiznala FIFA

31 Říjen, 2018 - 10:49
Mezinárodní fotbalová federace se stala obětí hackerského útoku, který se odehrál letos v březnu. Informace, které hackeři získali, začnou podle listu The New York Times v příštích dnech zveřejňovat různá evropská média. FIFA útok na své počítačové systémy odsoudila.
Kategorie: Hacking & Security

Linux je děravý, útočníci mohou ovládnout počítače na dálku

31 Říjen, 2018 - 09:49
Národní bezpečnostní tým CSIRT, který je provozován sdružením CZ.NIC, varoval před nově objevenou bezpečnostní chybou, která se týká různých verzí operačního systému Linux. Útočníci kvůli ní získají administrátorská práva na napadeném systému.
Kategorie: Hacking & Security

Ze Sberbank unikla data tisíců zaměstnanců. Klienti nejsou ohroženi, tvrdí banka

29 Říjen, 2018 - 14:15
Z ruské státem kontrolované banky Sberbank unikla jména a elektronické adresy zhruba 421 000 zaměstnanců. Únik dat má pravděpodobně na svědomí někdo ze současných nebo minulých pracovníků. Banka, která působí i na českém trhu, tvrdí, že informace zveřejněné na internetu nepředstavují žádné ohrožení pro její automatizované systémy ani pro klienty. Informoval o tom list Kommersant.
Kategorie: Hacking & Security

Firefox obsahuje kritickou bezpečnostní trhlinu. Útočníci mohou převzít kontrolu nad PC

26 Říjen, 2018 - 12:19
Na pozoru by se měli mít uživatelé internetového prohlížeče Firefox od společnosti Mozilla. Obsahuje totiž kritickou bezpečnostní chybu, kterou mohou zneužít počítačoví piráti k infiltraci do cizího počítače. Tvůrci naštěstí již vydali bezpečnostní záplatu.
Kategorie: Hacking & Security

EU by měli v ochraně dat následovat všichni, prohlásil šéf Applu

25 Říjen, 2018 - 09:01
Generální ředitel americké technologické společnosti Apple Tim Cook vítá nová pravidla Evropské unie na ochranu soukromí, známá pod zkratkou GDPR. Zároveň vyzval ostatní země, aby EU následovaly. Varoval přitom, že firmy používají osobní údaje jako zbraň ke zvyšování svých zisků.
Kategorie: Hacking & Security

Obávaná hackerská skupina BlackEnergy má nástupce, soustředí se na špionáž

24 Říjen, 2018 - 12:01
Hackerská skupina, která je zodpovědná za masivní výpadky elektrické energie na Ukrajině, má nástupce. Bezpečnostní experti z antivirové společnosti Eset odhalili, jak funguje skupina GreyEnergy, která se soustředí na monitoring a špionáž kritických infrastruktur vybraných států, a připravuje se tak na nadcházející kybernetické útoky a sabotáže.
Kategorie: Hacking & Security

V Česku ubylo počítačových útoků a virů

22 Říjen, 2018 - 09:30
Česká republika poskočila v únoru směrem dolů v nelichotivém žebříčku zemí, kde dochází nejčastěji k úspěšným útokům hackerů a také nejrůznějších virů. To jinými slovy znamená, že v tuzemsku ubylo v uplynulém měsíci virů i útoků. Vyplývá to z analýzy kyberbezpečnostní společnosti Check Point.
Kategorie: Hacking & Security