Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 27 min 35 sek zpět

Každý druhý odeslaný e-mail je spam. Nejvíce nevyžádané pošty pochází z Číny

7 hodin 44 min zpět
Denně kolují internetem stovky milionů e-mailů, každý druhý je přitom nevyžádaný. V porovnání s loňským prvním čtvrtletím jde o nárůst o čtyři procentní body na 56 %. Vyplývá to ze statistiky antivirové společnosti Kaspersky Lab, podle které nejvíce nevyžádané pošty pochází z Číny.
Kategorie: Hacking & Security

Hacker našel čtyři chyby ve Windows. Za pouhých 24 hodin

24 Květen, 2019 - 13:20
Anonymní hacker, vystupující pod přezdívkou SandboxyEscaper, objevil během pouhých 24 hodin hned čtyři zranitelnosti v operačním systému Windows 10 a webovém browseru Internet Explorer 11, který je nedílnou součástí desítek.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři útočí na české e-maily, zneužívají uniklá hesla

20 Květen, 2019 - 14:45
Na tuzemské uživatele a jejich e-mailové schránky se zaměřili v posledních dnech hackeři. Nepotřebují přitom žádné sofistikované znalosti ani zákeřné viry. Využívají k tomu přitom již uniklá hesla, která kolují ve volně dostupných seznamech na internetu. Před novou hrozbou varoval v pondělí Národní bezpečnostní tým CSIRT.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři chtěli s ruským virem ukrást 100 milionů dolarů. Past ale sklapla

16 Květen, 2019 - 16:37
Zastavit aktivity sítě hackerů, kteří mají na svědomí desítky tisíc obětí, se podařilo ochráncům zákona při velké mezinárodní akci. Na ní spolupracovaly orgány Evropské unie společně se subjekty ze Spojených států, Gruzie či Ukrajiny. Informovala o tom unijní agentura Europol.
Kategorie: Hacking & Security

Další skandál: Uživatele mohl sledovat kdokoliv kvůli chybám v procesorech

16 Květen, 2019 - 14:21
Další bezpečnostní skandál musí řešit společnost Intel. U procesorů tohoto výrobce totiž byly objeveny další závažné zranitelnosti, kvůli kterým mohli útočníci sledovat uživatele. Upozornil na to server TechCrunch.
Kategorie: Hacking & Security

Nainstalují jakýkoliv virus chtějí. Windows jsou děravé

16 Květen, 2019 - 14:11
Nebezpečnou zranitelnost odhalila ve svých operačních systémech společnost Microsoft. Chyba je natolik závažná, že se podnik rozhodl vydat aktualizaci i pro již nepodporované operační systémy Windows XP a Windows Server 2003. Uživatelé by tedy rozhodně neměli s instalací otálet.
Kategorie: Hacking & Security

Slibovali pomoc, ale ve skutečnosti škodili. Hackeři se vydávali za konzultanty

16 Květen, 2019 - 13:52
Za pracovníky konzultační společnosti byli maskovaní hackeři, jejichž aktivity se podařilo rozkrýt výzkumnému týmu Check Point Research. Skupina počítačových pirátů z Indonésie, kteří vystupovali pod názvem plaNETWORK, slibovala lidem pomoc se zabezpečením, ve skutečnosti ale škodila.
Kategorie: Hacking & Security

Boj proti rozpoznávání obličejů. San Francisco moderní technologie zakázalo

15 Květen, 2019 - 12:43
San Francisco jako první velké americké město nakročilo k zákazu používání programů na rozpoznávání obličejů z fotek a videí. Legislativní rada kalifornského města v úterý jednoznačně schválila předpis, který využití této technologie zakáže policii a dalším místním orgánům. Kritici metody se obávají hromadného sledování občanů či jejich nespravedlivého stíhání.
Kategorie: Hacking & Security

Ruští hackeři v roce 2016 pronikli do databází voličů na Floridě

15 Květen, 2019 - 11:26
Ruští hackeři se před prezidentskými volbami v roce 2016 dostali do databáze se seznamy voličů ve dvou volebních okrscích na Floridě. Na tiskové konferenci v Tallahassee to oznámil floridský guvernér Ron DeSantis. S daty ale útočníci údajně nemanipulovali a volební výsledky neovlivnili.
Kategorie: Hacking & Security

Většina Čechů si chrání přístup do mobilu, bezpečnostní aplikace ale moc nepoužívají

14 Květen, 2019 - 15:01
Bezpečnostní experti neustále upozorňují na to, že chytré telefony jsou atraktivním cílem pro hackery a další útočníky. Přesto jen část lidí používá bezpečnostní aplikaci na ochranu svého mobilu, většina Čechů zabezpečuje pouze přístup do samotného zařízení – například pomocí otisku prstu. Vyplývá to z průzkumu společností Seznam.cz a Eset.
Kategorie: Hacking & Security

WhatsApp má kritickou chybu. Útočníkovi stačí, aby zavolal

14 Květen, 2019 - 09:18
Nebezpečná chyba byla objevena v oblíbené komunikační aplikaci WhatsApp, kterou provozuje společnost Facebook. Situace je o to závažnější, že se ukázalo, že trhlina je skutečně již zneužívána k útokům. Informovaly o tom servery AndroidPolice a Financial Times.
Kategorie: Hacking & Security

Tři obávané viry, které ohrožují mobily a tablety nejčastěji

10 Květen, 2019 - 14:14
Nebezpečné viry se už dávno nešíří pouze v prostředí klasických počítačů, velkou neplechu dovedou nadělat také na mobilech a tabletech. Vrásky na čele přitom dělají bezpečnostním expertům především tři škodlivé kódy, které se šíří internetem nejčastěji.
Kategorie: Hacking & Security

Slabá hesla používá na internetu většina Čechů

10 Květen, 2019 - 09:16
Nejrůznější hesla a číselné kódy jsou neodmyslitelnou součástí dneška. Pomáhají nám chránit peníze na bankovních účtech, zprávy v e-mailu, důvěrné dokumenty v počítačích i přístup k osobním údajům na internetu. Většina lidí ale používá často nevhodná hesla, která jsou velmi snadno odhalitelná. Vyplývá to z průzkumu antivirové společnosti Avast.
Kategorie: Hacking & Security

Pozor na podvodné PDF a obrázky. Útočníci zotročí e-mailové schránky

9 Květen, 2019 - 15:16
Bezpečnostní experti antivirové společnosti Eset varovali před novým malwarem zvaným LightNeuron. Jde totiž o první škodlivý kód na světě, prostřednictvím kterého mohou počítačoví piráti zotročit e-mailové schránky svých obětí. Přestože škodlivý kód koluje internetem posledních pět let, bezpečnostním expertům se podařilo techniku hackerů zmapovat až nyní.
Kategorie: Hacking & Security

V Česku přibylo počítačových virů, varovali bezpečnostní experti

8 Květen, 2019 - 08:29
Každý den kolují internetem podle odhadů bezpečnostních expertů desítky milionů počítačových virů. Při jejich šíření se přitom v posledních týdnech soustředili kyberzločinci na Českou republiku více než o měsíc dříve. Vyplývá to z údajů kyberbezpečnostní společnosti Check Point.
Kategorie: Hacking & Security

Chcete vyhrát mobil? Podvodné dotazníky kolují Českem stále častěji

7 Květen, 2019 - 10:16
Do čela žebříčku nejrozšířenějších internetových hrozeb v Česku se v dubnu vyhoupla potencionálně nechtěná aplikace HTML/Adware.Agent.A. Prostřednictvím ní kybernetičtí podvodníci často slibují lidem hodnotné výhry, jako jsou například chytré telefony. Ve skutečnosti ale nic nedodají. Vyplývá to ze statistiky antivirové společnosti Eset, která žebříček nejrozšířenějších hrozeb pravidelně sestavuje.
Kategorie: Hacking & Security

Podvodníci se snaží napálit uživatele Instagramu

6 Květen, 2019 - 08:02
Už od minulého měsíce ohrožuje uživatele sociální sítě Instagram nový útok, na který bezpečnostní experti z kyberbezpečnostní společnosti Sophos nyní upozornili. Kvůli hrozbě zvané Nasty List mohou lidé přijít o kontrolu nad svým instagramovým účtem.
Kategorie: Hacking & Security

Experti varovali před ovlivněním dodavatelů techniky 5G

5 Květen, 2019 - 03:55
Státy by měly brát při budování 5G sítí ohled na to, zda existuje riziko vlivu třetí země na dodavatele technologií. Při zabezpečení sítí je také třeba vzít v potaz, že kybernetické útoky nemusí využívat jen technické slabiny systémů, ale mohou být vedeny i někým, kdo zná systém zevnitř. Vyplývá to z dokumentu Pražské návrhy, který experti z telekomunikačního oboru představili na mezinárodní konferenci o bezpečnosti při zavádění sítí 5G v Praze. Návrhy by měly přispět k debatě o společném postupu Evropské unie a Severoatlantické aliance ke spuštění 5G.
Kategorie: Hacking & Security

Zpomalený počítač? Útočníci ve velkém nasazují těžařské viry, bijí na poplach experti

2 Květen, 2019 - 19:03
Těžařské viry představují pro uživatele stále větší hrozbu. A to i přesto, že se podařilo hned dva škodlivé kódy CoinHive a Authedmine prakticky vyřadit z provozu. Stále častěji se však internetem šíří další těžařské viry, kvůli kterým bijí bezpečnostní experti na poplach.
Kategorie: Hacking & Security

Vodafone i Huawei se ohradily proti tvrzení agentury Bloomberg

30 Duben, 2019 - 14:06
Telekomunikační skupina Vodafone se ohradila proti tvrzení agentury Bloomberg, že bezpečnostní mezery v zařízení čínské společnosti Huawei mohly v roce 2011 této firmě umožnit neoprávněný přístup do pevné sítě mobilního operátora Vodafone v Itálii. Vzápětí se proti takovému tvrzení ohradil i Huawei, informovala agentura Reuters.
Kategorie: Hacking & Security