Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 11 min 25 sek zpět

Evropská policie rozbila gang organizující podvody s placenou TV

19 Září, 2019 - 11:36
Policie v několika evropských zemích rozbila skupinu, která organizovala podvody při sledování obsahu placených televizních kanálů. Informovala o tom agentura evropské justiční spolupráce Eurojust, která akci koordinovala. Podle vyjádření italské policie se zátah týkal ilegálních streamovacích služeb na internetu.
Kategorie: Hacking & Security

Tři nejobávanější viry, které útočí na mobily a tablety

19 Září, 2019 - 10:08
Škodlivé kódy nepředstavují již dávno riziko pouze pro počítače a notebooky. Stále častěji se s nimi setkáváme také na chytrých telefonech a počítačových tabletech. Dokazuje to i nejnovější statistika kyberbezpečnostní společnosti CheckPoint, která se zaměřuje právě na nejrozšířenější mobilní hrozby.
Kategorie: Hacking & Security

Únik dat vyjde podniky na desítky milionů korun

19 Září, 2019 - 08:11
Kolik stojí firemní únik dat? Odpověď na tuto otázku přinesla studie společností IBM Security a Ponemon Institute. V průměru vyjde oběti únik na 3,92 milionu dolarů, tedy v přepočtu na více než 91 milionů korun. V rámci studie byli osloveni IT specialisté z více než pěti stovek společností napříč celým světem.
Kategorie: Hacking & Security

Těžařské viry jsou mezi kyberzločinci stále v kurzu, varovali bezpečnostní experti

18 Září, 2019 - 10:50
Na ústupu byl v posledních týdnech těžařský virus Cryptoloot, který byl prakticky celý loňský rok nejrozšířenější hrozbou vůbec. To však neznamená, že by jiné těžařské viry přestávaly strašit – na přední příčky žebříčku nejčastěji objevených škodlivých kódů se zkrátka vyhouply jiné těžařské viry. Vyplývá to z analýzy kyberbezpečnostní společnosti CheckPoint.
Kategorie: Hacking & Security

Nejvíce spamů míří do Německa a Ruska

17 Září, 2019 - 15:25
Každou sekundu jsou odeslány tisíce nevyžádaných e-mailů. Spam je přitom nejčastěji odesílán z Číny a končí ve schránkách německých a ruských uživatelů. Vyplývá to z průzkumu antivirové společnosti Kaspersky, který pojednává o situaci na internetu za druhé čtvrtletí letošního roku.
Kategorie: Hacking & Security

Podvody jsou stále dokonalejší, útočníci cílí na uživatele Instagramu

17 Září, 2019 - 12:05
Před novým phishingovým útokem, který cílí na uživatele sociální sítě Instagram, varovali výzkumníci z kyberbezpečnostního týmu SophosLab. Ti zároveň upozornili, že techniky počítačových pirátů jsou stále dokonalejší. Napálit se tak snadno mohou i uživatelé, kteří by si dříve dali na triky kybernetických nájezdníků pozor.
Kategorie: Hacking & Security

Internet věcí jako bezpečnostní problém. Chytrá elektronika bude stát za čtvrtinou útoků

17 Září, 2019 - 07:46
Do roku 2025 bude více než čtvrtina všech počítačových útoků proti podnikům založena na internetu věcí (IoT). Důvodem je to, že výrobci zanedbávají u těchto zařízení kvalitní zabezpečení, většinou kvůli úspoře nákladů. Uživatelé pak podceňují nebo vůbec neřeší aktualizace. Shodli se na tom účastníci konference HackerFest 2019.
Kategorie: Hacking & Security

Kdo útočil na australský parlament? Stopy vedou do Číny

16 Září, 2019 - 11:01
Čína stála za hackerským útokem na australský parlament a tři největší politické strany před květnovými parlamentními volbami. Zjištění vyplývá ze zprávy australských tajných služeb, o níž v pondělí s odvoláním na zdroje obeznámené s obsahem dokumentu informovala agentura Reuters.
Kategorie: Hacking & Security

Kyberzločinci číhají jako rybáři. Phishingových útoků výrazně přibylo

16 Září, 2019 - 08:51
Výrazný nárůst phishingových útoků zaznamenali v druhém čtvrtletí letošního roku bezpečnostní experti. Ve srovnání s loňským rokem celkový počet „rybářských“ nájezdů vzrostl o 21 % na 129 933 555. Vyplývá to z průzkumu antivirové společnosti Kaspersky, který byl zveřejněn nyní.
Kategorie: Hacking & Security

Nejrozšířenější virové hrozby pro mobily s Androidem

15 Září, 2019 - 15:38
Antivirová společnost Eset vydala nový žebříček nejčastějších virových hrozeb, které se zaměřují na chytré telefony s operačním systémem Android. V srpnu největší vrásky na čele dělal bezpečnostním expertům škodlivý kód Hiddad. Ten byl v globálním měřítku nejčastěji detekovanou mobilní hrozbou.
Kategorie: Hacking & Security

USA daly na sankční seznam hackerské skupiny ovládané KLDR

14 Září, 2019 - 03:45
Spojené státy rozšířily sankce na tři hackerské skupiny ovládané severokorejskou vojenskou rozvědkou, které stály za vyděračským počítačovým programem WannaCry. Oznámilo to na svém webu americké ministerstvo financí, které je správcem sankcí.
Kategorie: Hacking & Security

Apple láká hackery na milionové odměny. Vyplatí je za odhalené chyby

13 Září, 2019 - 12:27
Chyby v zabezpečení jsou doslova noční můrou pro vývojáře jednotlivých programů i celých operačních systémů. Jejich prostřednictvím totiž mohou hackeři ohrozit často klidně i stovky milionů uživatelů. Právě proto se odhodlala společnost Apple využít při hledání podobných trhlin pomoc externích spolupracovníků – hackerů. A láká je na miliony korun.
Kategorie: Hacking & Security

Z podfuku realita. Špionský virus natáčí uživatele, když sleduje erotické stránky

12 Září, 2019 - 10:58
Nebezpečný virus, jehož prostřednictvím dovedou počítačoví piráti na dálku aktivovat webkameru a natáčet nicnetušícího uživatele, objevili bezpečnostní experti z antivirové společnosti Eset. Útočníci svou oběť následně vydírají a požadují zaplatit výkupné v bitcoinech, aby natočené video nezveřejnili.
Kategorie: Hacking & Security

Podvodníci oprášili starý trik, důvěřivce chtějí připravit o peníze

10 Září, 2019 - 10:45
Úplně stejný trik jako před čtyřmi lety zkouší podvodníci na sociálních sítích. Důvěřivce lákají na slevový poukaz ve výši 500 Kč do Penny Marketu a další hodnotné ceny, které mohou vyhrát v údajné soutěži. Ve skutečnosti je ale nakonec připraví o peníze.
Kategorie: Hacking & Security

Trojský kůň Fareit nepřestává strašit. V Česku jde o nejrozšířenější hrozbu

6 Září, 2019 - 12:28
Už druhý měsíc za sebou opanovává žebříček nejrozšířenějších počítačových hrozeb trojský kůň Fareit, jehož hlavním úkolem je získat z napadených strojů citlivé údaje uživatelů. Vyplývá to z žebříčku antivirové společnosti Eset, který pravidelně monitoruje nejrozšířenější hrozby na síti.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři napadli server rakouské ÖVP, ukradli interní dokumenty

5 Září, 2019 - 13:13
Rakouská lidová strana (ÖVP) se stala obětí kyberútoku během kampaně před předčasnými parlamentními volbami, které se uskuteční 29. září. Strana nechala prověřit své IT systémy poté, co byly v uplynulých dnech zveřejněny interní dokumenty o jejím financování a sponzorských darech, napsala agentura APA. Formaci vede bývalý kancléř Sebastian Kurz, jehož kabinet na jaře ztroskotal na politickém skandálu koaliční pravicové nacionalistické strany Svobodných.
Kategorie: Hacking & Security

Twitter pozastavil tweetování přes SMS. Kvůli bezpečnosti

5 Září, 2019 - 07:51
Mikroblogovací síť Twitter dočasně pozastavila zveřejňování tweetů přes textové zprávy SMS. Provozovatel sítě uvedl, že před opětovným zprovozněním služby je nezbytné odstranit bezpečnostní nedostatky, které znemožňují zneužití twitterových účtů.
Kategorie: Hacking & Security

Těžařské viry opět na scéně, útočníci jdou po bitcoinech

4 Září, 2019 - 08:56
Kybernetická měna bitcoin v posledních dnech opět posílila nad hranici deseti tisíc dolarů, tedy v přepočtu více než 232 tisíc korun. Právě rostoucí kurz evidentně zaujal i počítačové piráty, kteří hojně začali nasazovat těžařské viry.
Kategorie: Hacking & Security

IPhony měly vážné bezpečnostní nedostatky. Mohli je zneužít hackeři

2 Září, 2019 - 08:34
Poslední dva roky obsahovaly chytré telefony iPhone rozsáhlé bezpečnostní nedostatky, které mohli relativně snadno zneužít počítačoví piráti. Ti se prostřednictvím trhlin mohli dostat k citlivým datům uživatelů bez jejich vědomí. Upozornil na to server CNBC.
Kategorie: Hacking & Security

Miliony virů se šíří i bez internetu. A to i v Česku

30 Srpen, 2019 - 13:24
Virové hrozby nečíhají na uživatele pouze v prostředí internetu, nakazit počítač škodlivým kódem je možné i v režimu off-line. Vyplývá to z analýzy antivirové společnosti Kaspersky, která zachytila v loňském roce na tři miliony takových infekcí. Statistiky za minulý rok byly zveřejněny až nyní.
Kategorie: Hacking & Security