Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 16 min 48 sek zpět

Chtějí si jen namastit kapsu. Většina mobilních antivirů je úplně k ničemu

22 Březen, 2019 - 13:08
Alarmující výsledky přinesla studie společnosti AV-Comparatives, která se zaměřuje na testy antivirových programů. Ukázala totiž, že drtivá většina antivirů určených pro smartphony je úplně k ničemu. Uživatele – potažmo mobilní zařízení – totiž vůbec neochrání.
Kategorie: Hacking & Security

Facebook ukládal stovky milionů nezašifrovaných hesel, měli k nim přístup zaměstnanci

21 Březen, 2019 - 19:25
Facebook léta ukládal hesla svých uživatelů na interních serverech v nezašifrované podobě. Navíc k nim měli přístup jeho zaměstnanci. Přišlo se na to při rutinní kontrole minulý měsíc, uvedl server CBS. Podle Facebooku ale nic nenasvědčuje tomu, že zaměstnanci tato hesla zneužili.
Kategorie: Hacking & Security

Záplaty pro kritické zranitelnosti jsou venku. Chyby ohrožují Windows, Edge i Explorer

14 Březen, 2019 - 10:08
Společnost Microsoft vydala pravidelný balík bezpečnostních aktualizací. Ty se tentokrát týkají i kritických chyb, které jsou obsaženy v internetových prohlížečích Edge a Internet Exlorer, ale stejně tak v samotném operačním systému Windows.
Kategorie: Hacking & Security

Flash Player obsahuje nebezpečnou trhlinu

14 Březen, 2019 - 08:10
Prakticky libovolný škodlivý kód mohou počítačoví piráti propašovat na počítače s operačními systémy Windows, Linux či macOS. Týká se to však pouze strojů, na kterých je nainstalovaný program Flash Player, tedy svého času jeden z nejpopulárnějších programů pro přehrávání videí na internetu.
Kategorie: Hacking & Security

Zákeřný agent číhá na napadených webech. Čechy ohrožuje nejvíce

8 Březen, 2019 - 13:32
Nejčastější internetovou hrozbou byl v Česku v únoru zákeřný agent zvaný JS/Adware.Agent.AF, který číhá na napadených webových stránkách. Jde o každou třináctou zachycenou hrozbu v druhém měsíci letošního roku. Vyplývá to ze statistik antivirové společnosti Eset.
Kategorie: Hacking & Security

Íránští hackeři zaútočili za dva roky na 200 firem

7 Březen, 2019 - 11:49
Kybernetické útoky spojené s íránskými hackery, které v posledních dvou letech cílily na tisíce lidí ve 200 společnostech, zjistila firma Microsoft. Jde o část vlny počítačových útoků z této země, které podle znalců zasáhly podniky a vládní subjekty napříč zeměkoulí. Uvedl to list The Wall Street Journal.
Kategorie: Hacking & Security

Huawei otevřela v Bruselu centrum kybernetické bezpečnosti

5 Březen, 2019 - 17:31
Čínská společnost Huawei, která nyní čelí obvinění Spojených států, že její produkty by mohl Peking využívat ke špionáži, v úterý otevřela v Bruselu středisko kybernetické bezpečnosti. Huawei si chce získat evropské vládní představitele a bojovat proti tvrzením USA, že její zařízení představuje riziko pro národní bezpečnost, píše agentura AP.
Kategorie: Hacking & Security

Nebezpečná chyba ve WinRaru je opravená. Po 19 letech

5 Březen, 2019 - 10:52
Po 19 letech byla opravena závažná zranitelnost v populárním programu pro archivaci dat WinRar. Tvůrcům to trvalo tak dlouho kvůli tomu, že trhlinu se podařilo bezpečnostním expertům odhalit až letos v únoru.
Kategorie: Hacking & Security

Většina hráčů používá alespoň pět let staré grafiky

1 Březen, 2019 - 15:40
Zajímavou statistiku při představení nové grafické karty GeForce GTX 1660 Ti přinesla společnost Nvidia. Podle ní využívá drtivá většina uživatelů grafické karty, jejichž výkon odpovídá pět let starým, nebo dokonce ještě starším modelům.
Kategorie: Hacking & Security

Monitorované hovory zákazníků energetické společnosti se objevily na internetu

1 Březen, 2019 - 10:27
Několik stovek monitorovaných hovorů zákazníků společnosti Centropol Energy se objevilo ke stažení na internetu. Dodavatel energií tvrdí, že jde o nahrávky hovorů firmy, která pro něj dělala v minulosti zprostředkovatele.
Kategorie: Hacking & Security

Peskov: Z USA a Evropy jsou vedeny kybernetické útoky proti Rusku

28 Únor, 2019 - 08:15
Weby ruských státních institucí včetně prezidentské kanceláře jsou pravidelně vystaveny kybernetickým útokům z USA nebo z Evropy. Novinářům to řekl kremelský mluvčí Dmitrij Peskov. Kdo za těmito útoky stojí, odmítl spekulovat. Peskov komentoval informace amerického tisku o tom, že Pentagon zablokoval během loňských listopadových voleb do Kongresu přístup hlavní ruské takzvané trollí farmy k internetu.
Kategorie: Hacking & Security

MWC 2019: Představuje mobil riziko? Útoků na bankovní účty dramaticky přibude

27 Únor, 2019 - 09:35
České uživatele letos s velkou pravděpodobností čekají další útoky na jejich bankovní účty prostřednictvím podvodných aplikací pro prostředí Android. Protože se útoky přes zdánlivě legitimní aplikace loni a na začátku letošního roku osvědčily, jejich objem letos naroste o desítky procent. Na veletrhu Mobile World Congress to řekl expert na odhalování hrozeb ze společnosti Eset Lukáš Štefanko.
Kategorie: Hacking & Security

MWC 2019: Dvě pětiny chytrých domácností mohou napadnout hackeři

26 Únor, 2019 - 10:50
Dvě z pěti českých a slovenských digitálních domácností využívajících tzv. internet věcí jsou vystaveny kybernetickým útokům. Nejvíce zranitelné jsou vedle routerů další síťová zařízení připojená k internetu, tiskárny a síťová úložiště. V ohrožení jsou i bezpečnostní kamery nebo chytré televize. Vyplývá to ze studie společnosti Avast prezentované na veletrhu Mobile World Congress (MWC 2019), který v pondělí začal v Barceloně.
Kategorie: Hacking & Security

Oblíbený WinRar má nebezpečnou chybu. Už 19 let

25 Únor, 2019 - 12:35
Rekordních 19 let trvalo bezpečnostním expertům, než odhalili závažnou zranitelnost v populárním programu pro archivaci dat WinRar. Chybu totiž obsahují všechny verze této oblíbené aplikace. Oprava je k dispozici zatím pouze v testovací verzi.
Kategorie: Hacking & Security