Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 49 min 16 sek zpět

Data o milionech lidí ukradli z bulharské finanční správy hackeři

16 Červenec, 2019 - 15:26
Hackeři ukradli data o milionech lidí ze systémů bulharské národní finanční správy, informovala v úterý vláda v Sofii. Bulharsko má sedm milionů obyvatel. Útok se podle úřadů stal koncem června a vyšel najevo poté, co se několika bulharským médiím přihlásil člověk, jenž tvrdil, že je ruský hacker, a nabídl jim přístup k ukradeným datům. Mluvčí finanční správy potvrdil, že skutečně jde o informace z jejích databází.
Kategorie: Hacking & Security

Kdo stojí za cílenými útoky na Windows 7? Stopy vedou do Ruska

16 Červenec, 2019 - 12:40
Bezpečnostním expertům z antivirové společnosti Eset se podařilo analyzovat průběh cílených útoků na počítače se starším operačním systémem Windows 7. Stojí za nimi údajně skupina Buhtrap působící v Rusku, která má na svědomí také řadu útoků na tamní banky a firmy. Při útocích na stroje s Windows 7 šlo kybernetickým nájezdníkům především o hesla uživatelů z řad vládních institucí.
Kategorie: Hacking & Security

Podvodníci si vytvořili stroj na peníze. Napálily se miliony lidí

15 Červenec, 2019 - 15:11
Bez nadsázky stroj na peníze vytvořili podvodníci vystupující pod vývojářskou značkou POZTechnology. Vytvořili aplikaci Number Finder, která slibovala lidem zjistit, kdo jim volá z neznámého čísla. Ve skutečnosti šlo ale jen o způsob, jak z důvěřivců vytáhnout finanční prostředky. Upozornili na to výzkumníci z týmu Mobile Threat Intelligence společnosti Avast.
Kategorie: Hacking & Security

10 nejrozšířenějších hrozeb na českém internetu

15 Červenec, 2019 - 13:37
Exploity, škodlivé dokumenty či podvodné webové kampaně. Všechny tyto hrozby číhají na tuzemské uživatele na internetu, obezřetnost před škodlivými kódy je tedy s ohledem na možná rizika rozhodně na místě. Vyplývá to z dat antivirové společnosti Eset, která pravidelně sestavuje žebříček těch nejrozšířenějších hrozeb.
Kategorie: Hacking & Security

Webkamery mohou útočníci na počítačích od Applu spustit na dálku

15 Červenec, 2019 - 08:03
Velmi nepříjemný bezpečnostní bug byl odhalen na počítačích s logem nakousnutého jablka. Útočníci mohou na dálku aktivovat webkameru bez vědomí majitele. Trhlina se však týká výhradně uživatelů, kteří používají aplikaci Zoom, chyba tedy není na straně Applu.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři cíleně útočí na Windows 7, varovali bezpečnostní experti

12 Červenec, 2019 - 10:01
Na cílené útoky hackerů by se měli připravit majitelé počítačů se starším operačním systémem Windows 7. Byla v něm totiž objevena závažná zranitelnost, kterou již začali počítačoví piráti zneužívat. Trhlinu objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset.
Kategorie: Hacking & Security

Microsoft opravil desítky chyb ve Windows. Některé jsou kritické

11 Červenec, 2019 - 10:01
Hned několik kritických chyb bylo odhaleno v softwarových produktech společnosti Microsoft. Trhliny byly nalezeny v operačním systému Windows, prohlížečích Internet Explorer i Edge a také v kancelářském balíku Office. Americký softwarový gigant již nicméně pro všechny zranitelnosti vydal opravy.
Kategorie: Hacking & Security

Agent Smith je nebezpečný virus. Nepozorovaně infikoval 25 milionů zařízení

11 Červenec, 2019 - 06:01
Výzkumníkům z kyberbezpečnostní společnosti Check Point se podařilo objevit zákeřný škodlivý kód, který nepozorovaně infikoval už 25 milionů zařízení. Nová hrozba se jmenuje Agent Smith a útočníkům vydělává nemalé peníze zobrazováním podvodné reklamy.
Kategorie: Hacking & Security

Miliony lidí přišly o data. Tisícovka aplikací obešla zabezpečení Androidu

10 Červenec, 2019 - 20:26
Obejít zabezpečení operačního systému Android se podařilo více než tisícovce různých mobilních aplikací. Bez vědomí uživatelů byly schopné stahovat z chytrých telefonů a počítačových tabletů důvěrné informace a další citlivá data. Podle nejstřízlivějších odhadů tak o data přišly minimálně miliony lidí z různých koutů světa.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři v Česku masivně zneužívají chybu v Office, varovali bezpečnostní experti

9 Červenec, 2019 - 14:40
Na pozoru by se měli mít v posledních dnech uživatelé kancelářského balíku Office. V jednom z programů, které jsou jeho součástí, je totiž nebezpečná chyba. A právě tu nyní začali v Česku masivně zneužívat hackeři, varovali bezpečnostní experti z antivirové společnosti Eset.
Kategorie: Hacking & Security

Rumunské nemocnice čelily vlně kyberútoků, stopy vedou do Číny

1 Červenec, 2019 - 08:27
Nejméně devět rumunských nemocnic v uplynulých týdnech čelilo vlně kybernetických útoků, jejichž cílem bylo získat peníze. Stopy útočníků vedou zřejmě do Číny, informoval server Balkan Insight.
Kategorie: Hacking & Security

Američané zaplatili hackerům 11 milionů, aby jejich počítače nechali na pokoji

26 Červen, 2019 - 21:21
Boj s hackery vzdalo americké město Lake City, které leží ve státě Florida. Většina jejich počítačů ve státní správě byla zablokována vyděračským virem. Vedení města proto raději hackerům zaplatilo výkupné ve výši 500 000 dolarů, tedy v přepočtu více než 11 milionů korun, upozornil server BBC.
Kategorie: Hacking & Security

Těžařský virus LoudMiner se zaměřuje na uživatele nelegálních programů

25 Červen, 2019 - 08:01
Výhradně na uživatele, kteří používají pirátské verze nástrojů pro profesionální úpravu zvuku, se zaměřuje škodlivý kód LoudMiner. Hrozba se přitom týká nejen majitelů strojů s Windows, ale také s macOS od Applu. Upozornili na to bezpečnostní experti z antivirové společnosti Eset.
Kategorie: Hacking & Security

Vyděrači šíří nebezpečný škodlivý kód, napadli také nemocnici

24 Červen, 2019 - 13:58
Hned v několika vlnách útočil v uplynulých dvou týdnech vyděračský virus Globelmposter, který patří do rodiny tzv. ransomwarů. Počítačoví piráti prostřednictvím něj napadli několik institucí, a to včetně nemocnice v Rumunsku. Bezpečnostní experti z antivirové společnosti Kaspersky nicméně upozornili, že obětí může být daleko více.
Kategorie: Hacking & Security

Firefox opravil kritickou bezpečnostní chybu, kterou mohou zneužít hackeři

24 Červen, 2019 - 12:09
Společnost Mozilla vydala minulý týden novou verzi Firefoxu, která opravuje kritickou bezpečnostní chybu v tomto populárním internetovém prohlížeči. Uživatelé by s instalací aktualizace neměli otálet, v opačném případě se vystavují riziku možného zneužití chyby.
Kategorie: Hacking & Security

Slováci musí zlepšit zabezpečení vládní sítě, nařídil Pellegrini

20 Červen, 2019 - 13:42
Slovenský premiér Peter Pellegrini nařídil zlepšit zabezpečení slovenské vládní datové sítě Govnet. Důvodem jsou výsledky bezpečnostního auditu, který provedlo vojenské zpravodajství. Vyplývá to z oznámení tiskového odboru úřadu vlády. Stavem zabezpečení vládní sítě se ve čtvrtek mimořádně zabývala bezpečnostní rada státu.
Kategorie: Hacking & Security

Česko patří mezi největší šiřitele spamu na světě

19 Červen, 2019 - 08:10
Alarmující jsou výsledky analýzy bezpečnostních expertů ze společnosti Cisco Talos. Podle nejnovějších dat, která pojednávají o situaci na začátku letošního roku, totiž patří tuzemsko mezi největší šiřitele nevyžádané pošty na světě. Z Česka je odeslaný každý sto šedesátý spam na světě.
Kategorie: Hacking & Security