Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 54 min 17 sek zpět

Hackeři napadli prezidentův počítač, nahráli mu tam dětské porno

26 Březen, 2017 - 18:09
Počítač prezidenta Miloše Zemana na zámku v Lánech se před rokem stal terčem hackerů. Nahráli do něj fotografie dětského porna. Hackerský útok potvrdil v nedělním pořadu Pressklub rádia Frekvence 1 sám Zeman.
Kategorie: Hacking & Security

Zaplaťte, nebo smažeme data miliónů uživatelů. Hackeři vyhrožují Applu

24 Březen, 2017 - 12:11
Velmi nepříjemnou situaci musí nyní řešit bezpečnostní experti společnosti Apple. Hackerům se totiž podařilo údajně dostat k údajům stovek miliónů uživatelů služby iCloud. Nyní tak americkému počítačovému gigantu vyhrožují, že pokud nezaplatí výkupné, smažou všechna data uložená uživateli a tím nevratně poškodí i pověst podniku s logem nakousnutého jablka.
Kategorie: Hacking & Security

Ransomware loni připravil firmy na celém světě o víc než miliardu dolarů

23 Březen, 2017 - 13:33
Tvůrci vyděračských virů ransomware loni inkasovali od napadených firem na celém světě víc než miliardu dolarů. Údaj, který už loni předvídala americká FBI, nyní potvrdila ve svém bezpečnostním reportu společnost KnowBe4.
Kategorie: Hacking & Security

Google a Yahoo mají problém, hacker prodává přes milión jejich účtů

23 Březen, 2017 - 11:59
Nabídka se objevila na černém online tržišti a obsahuje přihlašovací údaje k 1,2 miliónu uživatelských účtů, které byly prolomeny v letech 2008 až 2016.
Kategorie: Hacking & Security

Milióny útoků a škody za miliardy. Kybernetická kriminalita v Německu roste

23 Březen, 2017 - 09:40
Internetová a kybernetická kriminalita v Německu roste, její přesný rozsah lze ale jen těžko odhadnout. Na veletrhu výpočetní techniky CeBIT v Hannoveru to řekl šéf Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Holger Münch. Uvedl také, že na Spolkovou republiku a německé firmy se soustředí i výrazná aktivita zahraničních tajných služeb.
Kategorie: Hacking & Security

Německo se obává kybernetických útoků v době voleb

20 Březen, 2017 - 14:41
Německo zvýšilo pohotovost svých bezpečnostních sil proti počítačovým útokům. Německá vláda se tak rozhodla s cílem připravit se na možné podobné útoky v době nadcházejících parlamentních voleb. Uvedl to v neděli německý list Welt am Sonntag.
Kategorie: Hacking & Security

Kyberzločinci cílí na počítače i mobily. Podvody poznají jen pozorní

20 Březen, 2017 - 10:55
Chytré telefony, tablety i klasické počítače – na všechna tato zařízení se v dnešní době zaměřují kyberzločinci. Útoků je navíc rok od roku více. Bránit se proti celé řadě z nich mohou uživatelé pomocí nejrůznějších bezpečnostních aplikací. Stejně tak je ale důležité být při práci na internetu ostražitý.
Kategorie: Hacking & Security

S nebezpečnými chybami se roztrhl pytel. Záplatuje Microsoft, Adobe i VMware

16 Březen, 2017 - 14:03
Velkou pozornost by v tomto týdnu měli věnovat uživatelé počítačů bezpečnostním aktualizacím. Opravy nebezpečných trhlin totiž vydalo hned několik velkých společností – například Microsoft, Adobe a VMware.
Kategorie: Hacking & Security

Kreml dává od útoku na Yahoo ruce pryč

16 Březen, 2017 - 12:32
Kreml ve čtvrtek vyloučil jakoukoli účast ruských tajných služeb na nezákonné kybernetické akci. Mluvčí prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov to řekl v reakci na obvinění dvou ruských špiónů a dvou dalších osob ministerstvem spravedlnosti USA z útoku na internetovou společnost Yahoo před třemi lety.
Kategorie: Hacking & Security

Spojené státy obvinily dva ruské špióny kvůli hackerskému útoku na Yahoo

15 Březen, 2017 - 17:15
Americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo dva agenty ruské tajné služby FSB a dva jimi najaté hackery v souvislosti s útokem na server internetové firmy Yahoo ze září 2014. Při něm byly získány údaje o půl miliardě uživatelů. List The Washington Post připomněl, že je to poprvé, kdy USA obvinily z kybernetického útoku představitele Ruska. Ministerstvo se rozhodlo pro tento krok, aby ukázalo hackerům, že takovéto útoky bude přísně stíhat.
Kategorie: Hacking & Security

Hrozí vám exekuce, oprášili podvodníci starý trik

15 Březen, 2017 - 11:21
Na pozoru by se měli mít lidé před e-maily, ve kterých se kybernetičtí podvodníci vydávají za zaměstnance exekutorského úřadu. V posledních dnech se s nimi totiž doslova roztrhl pytel, jak varoval Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ, který je provozován sdružením CZ.NIC.
Kategorie: Hacking & Security

Masivní hackerský útok na účty Twitteru, stopa vede do Turecka

15 Březen, 2017 - 11:12
Na Twitter se zaměřili hackeři. Podařilo se jim napadnout stovky ověřených účtů na této mikroblogovací síti, jsou mezi nimi například účty Evropského parlamentu, Amnesty International, UNICEF, mediálních firem i známých osobností. Ve středu o tom informovala na svém webu televize CNBC.
Kategorie: Hacking & Security

Samsung, LG i Xiaomi. Mobily se prodávaly již zavirované

14 Březen, 2017 - 10:36
Bezpečnostní experti kladou uživatelům neustále na srdce, že mají své chytré telefony chránit nějakým antivirovým programem. Jak se ale nyní ukázalo, v některých situacích nemusí ani to stačit. Nové mobilní přístroje se totiž již zavirované prodávaly.
Kategorie: Hacking & Security

CIA plánovala hackování aut

12 Březen, 2017 - 08:54
Vlámat se do auta umí každý, pokud má třeba cihlu. Sofistikovanější systémy už umí na dálku odemknout auto jako dálkovým ovladačem. Uniklé dokumenty CIA na WikiLeaks ukázaly, že americká špionážní služba plánovala nabourání se do programů aut pro jejich ovládnutí.
Kategorie: Hacking & Security

Britské úřady vyšetřují, zda kolem brexitu nebyla masově zneužita osobní data voličů

11 Březen, 2017 - 09:57
Britský Úřad informačního komisaře (ICO) začal vyšetřovat údajné zneužití osobních dat ve volební kampani vedoucí k brexitu. Vyšetřování se rozběhlo poté, co britský nedělník The Observer odhalil, že hlasování o odchodu Británie z EU zásadně ovlivnila firma Cambridge Analytica, v níž má podíl americký miliardář a hedgeový manažer Robert Mercer (70).
Kategorie: Hacking & Security

WikiLeaks poskytne technologickým firmám klíč k opravě bezpečnostních děr

9 Březen, 2017 - 18:50
Server WikiLeaks se rozhodl poskytnout technologickým společnostem některé podrobnosti o praktikách kybernetické špionáže americké Ústřední zpravodajské služby (CIA). Na online tiskové konferenci z Londýna to ve čtvrtek prohlásil zakladatel organizace Julian Assange. Krok podle něj pomůže firmám zacelit bezpečnostní mezery.
Kategorie: Hacking & Security

Avast: Dokumenty na WikiLeaks neobsahují bezpečnostní mezery

9 Březen, 2017 - 15:51
Zveřejněné dokumenty serveru WikiLeaks neodhalují v české firmě Avast žádné bezpečnostní mezery, navíc jsou dva roky staré. Řekl to viceprezident Avastu Sinan Eren v reakci na informaci, že Avast figuruje v dokumentech WikiLeaks jako jeden z prodejců bezpečnostního softwaru, na který se zaměřila americká Ústřední zpravodajská služba (CIA).
Kategorie: Hacking & Security

Danger děsí bezpečnostní experty, počet útoků stoupá

9 Březen, 2017 - 14:57
Nejrozšířenější kybernetickou hrozbou byl v únoru škodlivý kód Danger. Bezpečnostní experti varovali především před tím, že počet útoků tohoto nezvaného návštěvníka dramaticky stoupá. Vyplývá to z analýzy antivirové společnosti Eset.
Kategorie: Hacking & Security

CIA se podle WikiLeaks zaměřila i na český Avast

8 Březen, 2017 - 22:13
Česká firma Avast figuruje v dokumentech zveřejněných v úterý serverem WikiLeaks jako jeden z prodejců bezpečnostního softwaru, na který se zaměřila americká Ústřední zpravodajská služba (CIA). Příslušná stránka je označená jako tajná, ale žádné další informace neobsahuje, napsala ve středu agentura Reuters.
Kategorie: Hacking & Security

Američtí hackeři se dokážou vydávat za Rusy, naznačují dokumenty WikiLeaks

8 Březen, 2017 - 13:04
Z dokumentů zveřejněných organizací WikiLeaks vyplývá, že má CIA zvláštní hackerskou jednotku, která si osvojila techniky zahraničních protějšků z Ruska a Číny. To znamená, že dokáže po útocích na informační systémy zanechávat jejich stopy a svést tak vinu na ně. Jednotka se jmenuje Umbrage (pohoršení). Pravost dokumentů nicméně zatím nebyla potvrzena.
Kategorie: Hacking & Security