Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 15 min 53 sek zpět

Starší počítače se zpomalí výrazně, reagoval Microsoft na objevené chyby

22 Leden, 2018 - 12:07
Technologickým světem hýbe kauza nově objevené chyby v procesorech Intel a toho, že kvůli instalaci opravy zpomalí většina počítačů na světě. Intel situaci uklidňuje a tvrdí, že propad výkonu není nijak dramatický. Podle Microsoftu je ale problém velmi vážný a dotkne se především starších sestav.
Kategorie: Hacking & Security

Loni nejčastěji strašil uživatele virus Danger

18 Leden, 2018 - 14:33
Vůbec nejrozšířenějším počítačovým virem se v loňském roce stal škodlivý kód Danger. Ten stál bezmála za třetinou všech útoků, které se v prostředí českého internetu uskutečnily. Poměrně značný podíl měla ale i řada dalších hrozeb, ukázaly statistiky antivirové společnosti Eset.
Kategorie: Hacking & Security

Za únikem citlivých dat bývá také osobní msta

18 Leden, 2018 - 13:27
Banky, operátoři a další firmy disponující citlivými údaji mohou mít sebelepší zabezpečovací programy a procesy, a stejně čas od času dojde k úniku a zneužití dat.
Kategorie: Hacking & Security

Windows, Explorer i Office. Microsoft opravil desítky bezpečnostních chyb

17 Leden, 2018 - 08:40
Více než pět desítek oprav týkajících se bezpečnostních trhlin vypadala společnost Microsoft. Zranitelnosti jsou obsaženy jak v samotném operačním systému Windows, tak v dalších aplikacích, které tento americký softwarový gigant nabízí.
Kategorie: Hacking & Security

Desítky aplikací byly zavirované. Erotickou reklamu zobrazovaly i dětem

15 Leden, 2018 - 13:15
Společnost Check Point rozkryla rozsáhlou síť podvodných aplikací, které se nabízely ke stažení prostřednictvím obchodu Google Play pro zařízení s operačním systémem Android. Úplně všechny sloužily k jedinému účelu – na napadeném zařízení zobrazovaly reklamu na erotické weby. A to i v aplikacích určených těm nejmenším.
Kategorie: Hacking & Security

Milióny mobilů a tabletů se nakazily virem

11 Leden, 2018 - 11:57
Na pozoru by se měli mít majitelé chytrých telefonů a počítačových tabletů s operačním systémem Android. Bezpečnostní experti z antivirové společnosti Check Point totiž zjistili, že přímo v oficiálním obchodě společnosti Google se nacházely desítky zavirovaných programů. A ty si stáhly milióny lidí.
Kategorie: Hacking & Security

Počítačoví piráti mění taktiku, stále častěji nasazují těžařské viry

10 Leden, 2018 - 11:21
Počítačoví piráti v uplynulých týdnech změnili taktiku. Na ústupu jsou vyděračské viry, které kyberzločincům vydělávaly velké peníze. Místo toho stále častěji nasazují tzv. těžařské viry, jež potají využívají výkon napadených sestav a těží prostřednictvím sofistikovaných výpočtů virtuální měny. Vyplývá to ze statistik antivirové společnosti Eset za měsíc prosinec.
Kategorie: Hacking & Security

Každý den kolují internetem statisíce virů

9 Leden, 2018 - 14:35
Bezpečnostní odborníci z antivirové společnosti Kaspersky Lab spočítali, že každý den koluje internetem rekordních 360 000 virů. Toto číslo je alarmující i s ohledem na to, že o rok dříve to bylo o 11,5 % méně. Uživatelé by tak nejrůznější počítačové hrozby rozhodně neměli podceňovat.
Kategorie: Hacking & Security

Hackerský útok se nedá vyloučit, experti budou během voleb v pohotovosti

6 Leden, 2018 - 08:30
Brněnský úřad pro kybernetickou bezpečnost bude v době konání prezidentských voleb v polovině ledna v pohotovosti. K zásahu bude připraveno až 25 odborníků. Mluvčí úřadu Radek Holý řekl, že se nedá vyloučit další hackerský útok. Takový atak po ukončení sněmovních voleb loni v říjnu způsobil výpadky volebních webů Českého statistického úřadu (ČSÚ) a vyšetřuje ho policie.
Kategorie: Hacking & Security

Chyba procesorů se týká i nás, přiznal Apple. Zpomalí se také iPhony a iPady

5 Leden, 2018 - 10:18
Není žádným tajemstvím, že počítače společnosti Apple využívají procesory společnosti Intel. Také jich se tedy týká nebezpečná chyba, která si žádá záplatu zpomalující celkový výkon. Společnost Apple však nyní přiznala, že problémy se týkají také iPhonů a iPadů.
Kategorie: Hacking & Security

Trumpovi poradci nesmějí v Bílém domě používat soukromé mobily

5 Leden, 2018 - 08:41
Bílý dům zakázal s platností od příštího týdne spolupracovníkům prezidenta Donalda Trumpa užívání soukromých mobilů. Na tiskové konferenci ve Washingtonu to oznámila mluvčí prezidenta Sarah Sandersová. Důvodem je zajištění bezpečnosti a hladkého fungování komunikačních systémů v Bílém domě.
Kategorie: Hacking & Security

Šéf Intelu se zbavil akcií firmy za stovky miliónů těsně před skandálem

4 Leden, 2018 - 13:54
Technologickým světem hýbe kauza nově objevené chyby v procesorech Intel a toho, že kvůli instalaci opravy zpomalí většina počítačů na světě. Server Business Insider si ve svém čtvrtečním vydání všímá toho, že šéf Intelu Brian Krzanich prodal jen krátce před vypuknutím skandálu akcie svého podniku za stovky miliónů korun. Firma souvislost odmítá.
Kategorie: Hacking & Security

První odhady byly příliš opatrné. Počítače kvůli chybě zpomalí až o polovinu

4 Leden, 2018 - 11:57
Nově objevená chyba v procesorech Intel bude mít daleko větší dopad na celkový výkon počítačů, než se původně předpokládalo. První testy naznačovaly, že rychlost procesorů poklesne v určitých početních úkonech až o 17 %. Nyní se však ukázalo, že v některých případech může být pokles výkonu až poloviční. Upozornil na to server ZDNet.
Kategorie: Hacking & Security

Kdo napadl v říjnu volební weby? Policie stále pátrá

4 Leden, 2018 - 10:21
Policie se stále zabývá hackerským útokem na volební weby Českého statistického úřadu (ČSÚ), který se uskutečnil loni v říjnu. Útok během volebního víkendu dočasně znepřístupnil informační stránky pro veřejnost, volební výsledky ale neovlivnil. Útočníka se však zatím ochráncům zákona dopadnout nepodařilo. Potvrdil to mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.
Kategorie: Hacking & Security

Chyba v procesorech. Většina počítačů na světě se zpomalí

4 Leden, 2018 - 08:37
Prakticky celý svět žije v posledních týdnech kauzou týkající se úmyslného zpomalování chytrých telefonů iPhone od společnosti Apple. Jenže nový rok přinesl ještě daleko větší problém, který se dotkne drtivé většiny počítačů na světě – kvůli hardwarové chybě se zpomalí.
Kategorie: Hacking & Security

Nejnebezpečnější hesla, která lidé používají na internetu

2 Leden, 2018 - 07:15
Bezpečnostní experti pravidelně upozorňují na to, jak důležité je používat důmyslná hesla k ochraně svých internetových účtů. Přesto nejpoužívanějším heslem je několik let za sebou číselná kombinace 123456, jejíž odhalení je pro počítačové piráty otázkou pár sekund, upozornil server Engadget.
Kategorie: Hacking & Security

Nový virus dokáže obelstít antiviry, varovali bezpečnostní experti

29 Prosinec, 2017 - 13:30
Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ varoval před zákeřným malwarem Loki, který se v posledních týdnech šíří internetem bez nadsázky jako lavina. Tento počítačový virus zneužívá populární kancelářský balík Office od společnosti Microsoft, aby se vyhnul odhalení.
Kategorie: Hacking & Security

Pomáháte pirátům vydělat? Kyberměny se těží na miliardě počítačů bez vědomí uživatelů

29 Prosinec, 2017 - 10:50
Počítačové viry bylo ještě před pár lety možné odhalit zpravidla na první pohled. V počítači totiž dělaly tak velkou neplechu, že si jich uživatel všiml hned. Proti tomu moderní škodlivé kódy se snaží zůstat co nejdéle v anonymitě a vydělávají kyberzločincům velké peníze. Podle aktuálně zveřejněné analýzy AdGuard těží viry potají kybernetické mince na více než miliardě počítačů.
Kategorie: Hacking & Security

USA obvinily dva rumunské občany z hackerského útoku

29 Prosinec, 2017 - 10:09
Spojené státy obvinily dva rumunské občany z hackerských útoků na policejní počítače a kamery ve Washingtonu. Informovalo o tom podle agentury Reuters americké ministerstvo spravedlnosti.
Kategorie: Hacking & Security

Bezpečnost citlivých informací zasílaných elektronicky se posílí

27 Prosinec, 2017 - 15:11
Posílit bezpečnost citlivých informací posílaných elektronicky má za cíl novela zákona o utajovaných informacích, která bude účinná od začátku příštího roku. Změny mají zohlednit elektronizaci státní správy a posílit ochranu utajovaných informací.
Kategorie: Hacking & Security