Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 5 min 39 sek zpět

Hackerský útok na Účtenkovku přišel ze zahraničí

16 Listopad, 2017 - 15:23
Útok na webové stránky loterie Účtenkovka měli na svědomí zahraniční hackeři. Uvedlo to ve čtvrtek odpoledne ministerstvo financí s tím, že kybernetičtí nájezdníci vyřadili web z provozu prostřednictvím techniky zvané DDoS (Distributed Denial of Service).
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři tvrdí, že ukradli dokumenty italské vlády a armády

16 Listopad, 2017 - 07:36
Italská policie vyšetřuje hackerský útok na místní úřady. Skupina Anonymous totiž zveřejnila údajnou komunikaci mezi členy administrativy a oznámila, že má v držení stovky dokumentů s osobními údaji italských činitelů. Policie v úterý uvedla, že útok zaregistrovala v sobotu, napsala agentura Reuters. Potvrzené je prý v tuto chvíli vniknutí do e-mailové schránky příslušníka policie a zaměstnance ministerstva obrany.
Kategorie: Hacking & Security

Web Účtenkovky napadli hackeři

16 Listopad, 2017 - 07:16
Výpadek webových stránek loterie Účtenkovka, kde se ve středu měly objevit výsledky prvního slosování, způsobil útok hackerů, řekla Radiožurnálu náměstkyně ministra financí pro daně a cla Alena Schillerová. Stránky byly asi hodinu a půl nefunkční, ministerstvo muselo výsledky zveřejnit na vlastních stránkách.
Kategorie: Hacking & Security

Podvodníci vydělávají na příznivcích kryptoměn. Jak se bránit?

14 Listopad, 2017 - 10:23
Minulý týden obletěla svět zpráva o tom, že se kybernetickým zločincům podařilo podstrčit tisícům lidí falešnou aplikaci směnárny s kybernetickými měnami Poloniex. Bezpečnostní experti antivirové společnosti Eset nyní vysvětlili, jak aplikace připraví uživatele o osobní data i finanční prostředky a jak se mohou lidé proti podobným podvodům bránit.
Kategorie: Hacking & Security

Chrome má kritickou chybu. Týká se Windows, Macu i Linuxu

13 Listopad, 2017 - 15:41
Uživatelé internetového prohlížeče Chrome by se měli mít na pozoru. Byla v něm totiž objevena kritická bezpečnostní chyba, kterou mohou zneužít počítačoví piráti. Záplatu je naštěstí možné již stahovat.
Kategorie: Hacking & Security

DDoS útoků přibývá. Hackeři se činili v desítkách zemí

13 Listopad, 2017 - 14:43
Kybernetických útoků typu DDoS (Distributed Denial of Service) ve třetím čtvrtletí letošního roku přibylo. Metody útočníků jsou přitom stále sofistikovanější a v ohrožení už dávno nejsou jen obyčejné počítače, ale také chytré telefony či zařízení tzv. internetu věcí. Vyplývá to z bezpečnostního reportu antivirové společnosti Kaspersky Lab.
Kategorie: Hacking & Security

Jak ochránit účet na Facebooku a dalších sociálních sítích

13 Listopad, 2017 - 12:31
Sociální síť Facebook se těší mezi uživateli velké popularitě. Právě proto se ale na ni poměrně často zaměřují počítačoví piráti. Lidé by tak měli klást velký důraz na zabezpečení svých účtů a na nejrůznější podvodné nabídky. A to platí i v případě dalších sociálních sítí.
Kategorie: Hacking & Security

Češi hesla stále podceňují. Na internetu si je mění jen polovina uživatelů

10 Listopad, 2017 - 13:35
Hesla a různé číselné kódy jsou neodmyslitelnou součástí internetu. Pomáhají nám chránit peníze na bankovních účtech, zprávy v e-mailu, důvěrné dokumenty v počítačích i přístup k osobním údajům. Polovina tuzemských uživatelů ale důležitost hesla podceňuje a pravidelně je nemění. Upozornila na to Česká bankovní asociace (ČBA).
Kategorie: Hacking & Security

Slibují výdělek na internetu, nakonec ale důvěřivce připraví o peníze

9 Listopad, 2017 - 12:50
Na uživatele oblíbené směnárny s kybernetickými měnami Poloniex se zaměřili v posledních měsících počítačoví piráti. Snažili se jim podstrčit falešnou aplikaci, díky níž získají přístup k jejich účtům. Jejich virtuální mince, které je možné směnit za skutečné peníze, by pak mohli snadno odcizit. Upozornili na to bezpečnostní experti z antivirové společnosti Eset.
Kategorie: Hacking & Security

Podvodníci jdou po penězích, vyhrožují exekucí

8 Listopad, 2017 - 08:23
Na pozoru by se měli mít lidé před e-maily, ve kterých se kybernetičtí podvodníci vydávají za zaměstnance exekutorského úřadu. V posledních dnech se s nimi totiž doslova roztrhl pytel, jak varovala Exekutorská komora.
Kategorie: Hacking & Security

Nejrozšířenější hrozbou je virus Danger

7 Listopad, 2017 - 15:28
Počítačoví piráti stále nepolevují v šíření počítačového viru Danger. Tento škodlivý kód tak byl v minulém měsíci – stejně jako v těch předchozích – nejrozšířenější počítačovou hrozbou vůbec. Vyplývá to ze statistiky antivirové společnosti Eset.
Kategorie: Hacking & Security

V USA chystají obvinění členů ruské vlády z hackerských útoků

6 Listopad, 2017 - 13:38
Americké ministerstvo spravedlnosti má dostatek důkazů, aby obvinilo šest členů ruské vlády z podílu na loňském hackerském útoku proti serverům Demokratické strany. Oznámil to list The Wall Street Journal. Prokuratura by prý mohla přivést kauzu k soudu příští rok, podle amerického listu je ale zadržení obviněných nepravděpodobné.
Kategorie: Hacking & Security

Zlý králík útočil velmi intenzivně. Podobný vyděračský virus se šířil už v červnu

30 Říjen, 2017 - 12:26
Doslova jako lavina se začal minulý týden šířit internetem vyděračský virus Bad Rabbit, tedy v překladu Zlý králík. Bezpečnostní experti ze společnosti Kaspersky Lab nyní analyzovali jeho chování a zjistili, že prakticky totožný vyděračský virus se šířil internetem už letos v červnu.
Kategorie: Hacking & Security

Chytré spotřebiče od LG mohou napadnout hackeři. Ovládnou je na dálku

30 Říjen, 2017 - 10:34
Trouby, lednice, pračky, klimatizace, ale například také inteligentní vysavače – všechna tato zařízení se dnes dají připojit na dálku ke smartphonu. Bezpečnostní společnost Check Point však nyní objevila závažnou zranitelnost v chytrých domácích spotřebičích od LG, kterou mohou snadno zneužít počítačoví piráti. Spotřebiče jednoduše ovládnou na dálku.
Kategorie: Hacking & Security

Bezpečnostní experti varovali před agresivním vyděračským virem

26 Říjen, 2017 - 06:33
Internetem se masivně šířil nový vyděračský virus zvaný Bad Rabbit, tedy v překladu Zlý králík. Maskoval se přitom za aktualizaci oblíbeného programu pro přehrávání videí Flash Player, upozornil bezpečnostní tým Cisco Talos.
Kategorie: Hacking & Security

Roste trend kybernetické špionáže, varovalo Vojenské zpravodajství

25 Říjen, 2017 - 10:05
Vojenské zpravodajství v roce 2016 zaznamenalo rostoucí trend kybernetické špionáže. Soustředila se na získání tajných informací o obraně státu. Ve výroční zprávě za rok 2016 to uvedlo Vojenské zpravodajství (VZ). Píše v ní také, že cizí tajné služby získávaly spolupracovníky z řad občanských sdružení, nevládních organizací a zbrojního průmyslu, uvedlo Vojenské zpravodajství.
Kategorie: Hacking & Security

Česká spořitelna varovala před novým útokem na bankovní účty

25 Říjen, 2017 - 07:40
Počítačoví piráti neustále hledají cesty, jak se dostat na cizí bankovní účty. Tentokrát to zkouší přes zasílání zabezpečené zprávy uživatelům. Samozřejmě jde ale o podvod. Před novým typem útoku varovala Česká spořitelna.
Kategorie: Hacking & Security

Kaspersky nechá prověřit svůj antivirový software. Kvůli obavám ze šmírování

24 Říjen, 2017 - 13:19
Ruská antivirová společnost Kaspersky Lab požádá nezávislý orgán, aby prověřil bezpečnost jejího antivirového softwaru, který Spojené státy označily za hrozbu pro svou národní bezpečnost. Firma v prohlášení uvedla, že bezpečnostním expertům a vládním představitelům poskytne zdrojový kód svého softwaru a následné aktualizace produktů.
Kategorie: Hacking & Security

Změní PIN a zašifruje data. Trojský kůň DoubleLocker cílí na mobily

24 Říjen, 2017 - 09:44
Na chytré telefony s operačním systémem Android cílí trojský kůň zvaný DoubleLocker, před kterým varovala antivirová společnost Eset. Ta upozornila, že tento nezvaný návštěvník dokáže změnit na mobilním zařízení přístupový PIN kód a navíc ještě zašifrovat uložená data. Za jejich zpřístupnění pak požaduje výkupné.
Kategorie: Hacking & Security

Vypátrat původ útoku na volební weby bude obtížné, zní z úřadu pro kyberbezpečí

24 Říjen, 2017 - 06:13
Vypátrat pachatele sobotního útoku na volební weby Českého statistického úřadu (ČSÚ) bude velmi obtížné. Uvedl to mluvčí Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Radek Holý. Útok dočasně znepřístupnil informační stránky pro veřejnost, volební výsledky ale neovlivnil.
Kategorie: Hacking & Security