Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 44 min 37 sek zpět

Mladík dostal dva roky za kyberterorismus vůči USA

1 hodina 58 min zpět
Ke dvěma rokům vězení byl tento týden v Británii odsouzen za závažné počítačové pirátství 18letý Kane Gamble. Ještě jako nezletilý se dokázal dostat do e-mailových a mobilních účtů významných činitelů amerických zpravodajských služeb a ministerstva spravedlnosti a některé utajované materiály, které přitom získal, předal dál.
Kategorie: Hacking & Security

Webové tržiště společnosti IKEA je po útoku hackerů opět v provozu

19 Duben, 2018 - 13:18
Ve čtvrtek byl obnoven provoz serveru TaskRabbit, který je v podstatě webovým tržištěm drobných živnostníků, jenž patří nábytkářskému řetězci IKEA. Kvůli útoku hackerů a úniku citlivých dat byl web mimo provoz bezmála dva dny.
Kategorie: Hacking & Security

Neidentifikovaný síťový provoz ohrožuje téměř polovinu organizací. A také samotné uživatele

18 Duben, 2018 - 14:27
Na 45 % světových organizací ohrožuje síťový provoz, který nejsou IT správci schopni identifikovat. Ve skutečnosti není téměř jeden ze čtyř správců IT schopen identifikovat 70 % síťového provozu. S takovýmito alarmujícími závěry přišla nejnovější studie antivirové společnosti Sophos.
Kategorie: Hacking & Security

Grafické karty budou pomáhat chránit počítače před viry

18 Duben, 2018 - 13:15
Antivirové programy čeká bez nadsázky malá revoluce. Nové verze totiž budou vůbec poprvé fungovat nejen díky výkonu procesoru, který je srdcem každého PC, ale také s pomocí grafické karty. Budoucnost ochrany počítačů demonstrovala společnost Intel.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři napadli servery TaskRabbitu, které patří nábytkářskému řetězci IKEA

18 Duben, 2018 - 07:27
Kybernetičtí zločinci napadli internetové servery společnosti TaskRabbit. Jde o internetové tržiště drobných živnostníků, které se soustředí na nabídku drobných prací a služeb a které patří nábytkářskému řetězci IKEA. Uživatelé by si měli změnit svá přístupová hesla.
Kategorie: Hacking & Security

Konflikt mezi Ruskem a sociální sítí Telegram graduje. Stát cenzuruje další internetové služby

18 Duben, 2018 - 01:28
Ruská dozorová telekomunikační agentura Roskomnadzor zesílila útok proti ruské sociální síti Telegram, jejíž zakladatel a šéf Pavel Durov odmítl předat státu šifrovací klíč umožňující proniknout do zakódované komunikace uživatelů. Podle listu Kommersant se Durov snaží obejít soudní rozhodnutí o zablokování služby zajištěním alternativního provozu s pomocí serverů firem Google a Apple. Roskomnadzor se ale rozhodl zasáhnout i proti nim.
Kategorie: Hacking & Security

Nové počítačové viry útočí. Lidé na ně nejsou připraveni, varují experti

16 Duben, 2018 - 08:39
Antivirový program má v počítači nainstalovaný v dnešní době téměř každý. Při útocích moderních virů to však nemusí stačit, neboť kybernetičtí nájezdníci používají stále sofistikovanější metody a škodlivé kódy. Před rostoucí hrozbou varovali bezpečnostní experti z antivirové společnosti Check Point ve výroční zprávě.
Kategorie: Hacking & Security

Těžařské viry stojí za každým desátým útokem v Česku

13 Duben, 2018 - 15:18
Těžařské viry se mezi kyberzločinci těší stále velké popularitě. Tito nezvaní návštěvníci, kteří potají zneužívají výkon napadených strojů k těžbě virtuálních měn, stojí za každým desátým útokem v Česku. Vyplývá to z analýzy antivirové společnosti Eset.
Kategorie: Hacking & Security

Český kyberprostor bude pomáhat chránit Microsoft

12 Duben, 2018 - 09:06
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) podepsal koncem minulého týdne smlouvu se společností Microsoft ohledně vládního bezpečnostního programu. NÚKIB o tom ve středu informoval v tiskové zprávě. K podpisu dohody úřad pověřila vláda v demisi. Cílem smlouvy je vytvořit rámec, který umožní státním institucím prohloubit oblast počítačové vědy a rozvinout výzkum v oblasti bezpečnosti.
Kategorie: Hacking & Security

Facebook bude uživatelům platit za hlášení o zneužívání dat

10 Duben, 2018 - 18:25
Facebook začal svým uživatelům platit za hlášení o zneužívání dat třetími stranami. Výše odměny není nijak omezena, stanovena bude vždy podle závažnosti konkrétního bezpečnostního incidentu.
Kategorie: Hacking & Security

Facebook šel s pravdou ven: Až do včerejška byla data uživatelů jako ve výloze

5 Duben, 2018 - 09:43
Po několika týdnech mlžení přiznalo ve čtvrtek vedení společnosti Facebook pravdu o tom, jak se to má s bezpečností účtů na této sociální síti. A realita není vůbec potěšující. Podle zástupců podniku mohla být zneužita data drtivé většiny z více než dvou miliard uživatelů této sítě.
Kategorie: Hacking & Security

Stovky miliónů uživatelů ohrožuje chyba v procesorech

4 Duben, 2018 - 08:08
Sotva pár měsíců uplynulo od chvíle, kdy vyšlo najevo, že procesory společnosti Intel obsahují kritické bezpečnostní trhliny Spectre a Meltdown. Nyní se ukázalo, že tyto čipy trpí také neméně závažnou trhlinou, která – stejně jako v prvním případě – vystavuje stovky miliónů uživatelů případnému útoku kyberzločinců. Informoval o tom server HotHardware s tím, že záplata zatím chybí.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři ukradli údaje miliónů zákazníků společnosti Hudson's Bay

3 Duben, 2018 - 10:01
Kanadská maloobchodní společnost Hudson's Bay se stala terčem kybernetického útoku zaměřeného na osobní údaje z platebních karet zákazníků jejích obchodů Saks a Lord & Taylor v Severní Americe. Podle firmy Gemini Advisory působící v oblasti kybernetické bezpečnosti mohly být ukradeny údaje z více než pěti miliónů karet, píše list The New York Times.
Kategorie: Hacking & Security

V Česku přibylo počítačových útoků a virů

27 Březen, 2018 - 11:06
Česká republika poskočila v únoru směrem vzhůru v nelichotivém žebříčku zemí, kde dochází nejčastěji k úspěšným útokům hackerů a také nejrůznějších virů. Nepatrně lépe je na tom sousední Slovensko. Vyplývá to z analýzy antivirové společnosti Check Point.
Kategorie: Hacking & Security

Dětské chůvičky a chytré kamery šmírují uživatele. Ovládají je hackeři

27 Březen, 2018 - 09:36
Mají chránit majetek nebo samotného uživatele, ale ve skutečnosti šmírují. Řeč je o chytrých kamerách a dětských chůvičkách od společnosti Hanwha Techwin, ve kterých byly odhaleny zranitelnosti. Kvůli nim mohou hackeři ovládat zařízení na dálku.
Kategorie: Hacking & Security

Kyberzločinci útočí na PC i mobily. Jak se bránit?

26 Březen, 2018 - 15:35
Chytré telefony a tablety bývají, podobně jako klasické počítače, terčem útoku počítačových pirátů. Je tedy velmi důležité je před kybernetickými nájezdníky chránit úplně stejně jako klasické počítače. Existují přitom i programy, které se nabízejí úplně zadarmo.
Kategorie: Hacking & Security

Těžařské viry mohou číhat i na veřejných wi-fi sítích, varovali bezpečnostní experti

26 Březen, 2018 - 14:49
Kyberzločinci neustále hledají nové cesty, jak se dostat do cizích počítačů. Aktivní jsou v poslední době především při nasazování těžařských virů, které využívají výkon napadeného počítače k počítání speciálních výpočtů, za které nakonec hackeři mohou inkasovat virtuální mince. Těžařské viry přitom mohou číhat také ve veřejných wi-fi sítích.
Kategorie: Hacking & Security

Příprava záplat bude trvat několik týdnů. Milióny uživatelů jsou stále v ohrožení

26 Březen, 2018 - 12:02
Minulý týdne se ukázalo, že procesory do společnosti AMD obsahují kritické bezpečnostní chyby, které mohou zneužít hackeři k cíleným útokům. Záplaty bohužel stále chybí a zástupci výrobce se nechali slyšet, že uživatelé si na ně budou muset počkat ještě několik týdnů.
Kategorie: Hacking & Security

Stovky cílů a obrovské množství ukradených dat. FBI hledá devět hackerů kvůli masivním útokům

26 Březen, 2018 - 09:34
Americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo v nepřítomnosti devět Íránců z hackerských útoků na servery stovek univerzit, firem a vládních úřadů v USA i v dalších zemích. Oznámil to náměstek ministra Rod Rosenstein. Obvinění podle něj útočili proti vybraným cílům s podporou íránské vlády.
Kategorie: Hacking & Security