Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 1 min 42 sek zpět

Rusko špehovalo e-maily příslušníků dánské armády

2 hodiny 40 min zpět
Rusko pomocí skupiny hackerů proniklo do systémů dánské armády a v letech 2015 a 2016 mělo přístup k e-mailům některých jejích příslušníků. Informoval o tom v neděli dánský list Berlingske s odvoláním na dánského ministra obrany Clause Hjorta Frederiksena.
Kategorie: Hacking & Security

Americký soud poslal ruského hackera na 27 let do vězení

22 Duben, 2017 - 11:37
Soud v americkém Seattlu v pátek poslal na 27 let do vězení ruského hackera Romana Selezňova, který internetovými krádežemi kreditních karet a dalšími online podvody způsobil škody ve výši 169 milionů dolarů (4,2 miliardy korun). Podle amerických právníků jde o zatím nejvyšší trest, který byl v USA za podobné zločiny vyměřen.
Kategorie: Hacking & Security

Hackerem se může stát kdokoliv. Stačí pár tisíc korun

20 Duben, 2017 - 15:49
V dnešní době se může stát hackerem doslova kdokoliv. Nepotřebuje k tomu žádné hluboké znalosti počítačových sítí, ani nemusí neustále hledat nové bezpečnostní trhliny v různých programech. Jak upozornil server The Hacker News, stačí k tomu pár tisíc korun.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři si vzali na mušku hotely. Napadli jich přes tisíc

20 Duben, 2017 - 08:35
Zhruba 1200 hotelů ve Spojených státech fungujících pod značkami řetězce InterContinental Hotels Group (IHG) se loni stalo terčem útoku hackerů, jejichž software mohl sbírat informace z platebních karet hostů. Informovala o tom firma.
Kategorie: Hacking & Security

Tisíce zotročených routerů útočily na webové stránky

18 Duben, 2017 - 08:50
Počítačovým pirátům se podařilo především v domácnostech na dálku ovládnout tisíce routerů. Prostřednictvím těchto zařízení, která se standardně používají k připojení k internetu, pak podnikli hned několik útoků na různé webové stránky. Upozornil na to Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ.
Kategorie: Hacking & Security

Pětina uživatelů sociálních sítí si nikdy nezměnila heslo ke svému účtu

15 Duben, 2017 - 18:59
Heslo ke svému účtu si nikdy nezměnila pětina uživatelů sociálních sítí. Více než polovina lidí tak navíc neučinila za poslední rok, vyplývá z průzkumu společnosti Thycotic. Profily na Facebooku, Twitteru či LinkedInu tak zbytečně vystavují útokům.
Kategorie: Hacking & Security

Podvodníci mají nový trik. Neřeknou nic a na svou oběť čekají

9 Duben, 2017 - 20:58
S novým trikem přišli v posledních dnech počítačoví piráti, kteří se vydávají za zaměstnance České spořitelny. Oběť se totiž snaží napálit tak, že v podvodném e-mailu nesdělí zhola nic. Před novou hrozbou varovali přímo zástupci spořitelny.
Kategorie: Hacking & Security

Síť indických podvodníků vylákala z Američanů po telefonu stovky miliónů dolarů

8 Duben, 2017 - 17:58
Indické policii se podařilo zadržet šéfa sítě podvodných telefonistů, kteří se vydávali za pracovníky amerických vládních úřadů a vymámili z několika tisíc Američanů stovky miliónů dolarů. Skupina operovala z Bombaje a podle agentury Reuters policie v sobotu dopadla jejího bosse.
Kategorie: Hacking & Security

Každý čtvrtý útok má na svědomí virus Danger

7 Duben, 2017 - 13:36
Škodlivý kód Danger se několik posledních měsíců drží na samotném vrcholu žebříčku nejrozšířenějších virových hrozeb. A jinak tomu nebylo ani v uplynulém měsíci, kdy byl tento nezvaný návštěvník zodpovědný za každý čtvrtý počítačový útok. Vyplývá to z analýzy antivirové společnosti Eset.
Kategorie: Hacking & Security

Se staršími iPhony a iPady se nepočítá. Apple ukončil podporu

6 Duben, 2017 - 11:29
Společnost Apple v tichosti odstavila na druhou kolej starší iPhony a iPady. Nebude je totiž dále podporovat, což jinými slovy znamená, že již pro několik let staré přístroje nebudou vycházet aktualizace ani nové verze operačního systému iOS.
Kategorie: Hacking & Security

Národní bezpečnostní úřad posílí dvacet expertů kvůli obraně před kyberútoky

6 Duben, 2017 - 08:47
Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) v blízké době posílí dvacet expertů kvůli ochraně státních úřadů před kybernetickými útoky. Počítá s tím návrh premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), který ve středu schválila vláda. Noví zaměstnanci by měli dávat úřadům metodické pokyny, pomáhat s prevencí a konzultovat s nimi problémy.
Kategorie: Hacking & Security

Přijdou a vmžiku vybílí celý bankomat. Během jedné noci ukradli přes 20 miliónů

4 Duben, 2017 - 21:31
Přinejmenším osm bankomatů se podařilo zcela vybílit zatím neznámým počítačovým pirátům v Rusku. Pikantní na tom je, že vlastně nikdo neví, jak se jim to podařilo. Kyberzločinci totiž byli při svém počínání neskutečně rychlí.
Kategorie: Hacking & Security

Svět není připraven na nové kybernetické hrozby, varoval bezpečnostní expert

3 Duben, 2017 - 07:25
Způsob vedení válek se změnil a země světa se zatím neumí vypořádat s novými metodami útoků, které jsou vedeny po internetu. Nejnebezpečnější útoky přitom nevedou jednotlivci, ale přímo státy, často ve spolupráci se zločineckými organizacemi. Řekl to izraelský odborník na kybernetickou bezpečnost Lior Tabansky, který se v Praze minulý týden zúčastnil konference o mezinárodní bezpečnosti.
Kategorie: Hacking & Security

Chytré televizory mohou napadnout hackeři. Poměrně snadno

2 Duben, 2017 - 12:23
Chytré televizory jsou fenoménem dnešní doby. Je spíše výjimkou, pokud v obchodech narazíte na modely, které nenabízí připojení k internetu a možnost instalace aplikací. Daní za atraktivnější funkce je však větší bezpečnostní riziko, jak upozornil server The Hacker News. Podle něj mohou hackeři na dálku napadnout drtivou většinu aktuálně používaných TV.
Kategorie: Hacking & Security

Cloudové služby jsou pohodlné. Obnášejí ale i rizika

31 Březen, 2017 - 16:31
Minulý týden se rozhořela kauza okolo hackerů, kteří vyhrožují Applu, že smažou data stovek miliónů uživatelů služby iCloud. To opět rozvířilo debatu o tom, jak důležitá je bezpečnost při ukládání fotografií, videí a dalších dat na internetu.
Kategorie: Hacking & Security

IPhony a iPady mohou napadnout hackeři. Stačí se připojit k wi-fi

31 Březen, 2017 - 16:08
Kritickou bezpečnostní trhlinu obsahuje operační systém iOS, který využívají chytré telefony iPhone a počítačové tablety iPad. Kyberzločinci ji mohou zneužít k tomu, aby do zařízení propašovali prakticky libovolný škodlivý kód. Stačí, aby byli připojeni ke stejné wi-fi jako jejich oběť, například na zdarma dostupné síti v kavárně nebo obchodním centru.
Kategorie: Hacking & Security

Apple záplatuje přes 200 bezpečnostních chyb

29 Březen, 2017 - 11:35
Počítače s logem nakousnutého jablka, smartphony, ale například i chytré hodinky. Aktuálně prakticky neexistuje produkt od společnosti Apple, jehož software by neobsahoval nějakou bezpečnostní chybu. Americký počítačový gigant totiž naráz záplatuje více než dvě stovky trhlin.
Kategorie: Hacking & Security

Jaké aplikace představují v PC největší bezpečnostní problém

28 Březen, 2017 - 11:50
Flash, Java či WinZip. To jsou aplikace, které používá na počítačích drtivá většina uživatelů. Právě kvůli jejich popularitě se na ně ale velmi často zaměřují také počítačoví piráti. A to je problém, neboť uživatelé velmi často aktualizaci těchto aplikací podceňují. Nevědomky tak kyberzločincům otevírají zadní vrátka do svého počítače.
Kategorie: Hacking & Security

Škodlivé reklamy na zahraničních porno webech kradou údaje k bankovnictví

27 Březen, 2017 - 19:51
Trojský kůň Ramnit se šíří prostřednictvím reklamního systému, který načítá reklamní bannery v novém okně prohlížeče. Přesměruje oběť na server útočníka, z něhož stáhne škodlivý program.
Kategorie: Hacking & Security