Novinky.cz - bezpečnost

Syndikovat obsah Novinky.cz - Bezpečnost
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 57 min 14 sek zpět

Apple opravuje bezpečnostní chyby. Jsou kritické

8 hodin 1 min zpět
Počítače s logem nakousnutého jablka, smartphony, ale například i chytré hodinky. Aktuálně prakticky neexistuje produkt od společnosti Apple, jehož software by neobsahoval nějakou bezpečnostní chybu. Americký počítačový gigant totiž naráz záplatuje prakticky všechny své operační systémy.
Kategorie: Hacking & Security

Nešlo o běžné uživatele. Virus v CCleaneru cílil na velké firmy

22 Září, 2017 - 12:27
Virus ukrytý v oblíbeném programu CCleaner napadl přes dva miliónů počítačů z různých koutů světa. Kybernetickým pirátům však nešlo o infikovaní strojů běžných uživatelů, cílili na velké technologické firmy. Upozornil na to bezpečnostní tým Cisco Talos, který virus objevil a na incident upozornil.
Kategorie: Hacking & Security

Trojský kůň vysaje bankovní konto. Pronajmout si ho může kdokoliv

21 Září, 2017 - 13:03
Uživatele smartphonů s Androidem stále častěji ohrožují nebezpečné trojské koně, které ukradnou cenná osobní data včetně přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví a doslova vyluxují účet. Bezpečnostní experti společnosti SfyLabs nyní objevili nového záškodníka zvaného Red Alert 2.0, který je nabízen na tzv. darknetu k pronajmutí za pouhých 500 dolarů za měsíc, tedy necelých 11 000 Kč.
Kategorie: Hacking & Security

Populární CCleaner infikoval dva milióny počítačů virem

21 Září, 2017 - 09:01
CCleaner je velmi oblíbený program, který slouží k čištění zbytkových souborů v počítači. Jedna z jeho posledních aktualizací však obsahovala virus, jímž byly infikovány dva milióny počítačů. Škodlivým kódem přitom byla nakažena oficiální verze programu dostupná přímo na stránkách výrobce.
Kategorie: Hacking & Security

Bič na hackery. EK chce vyšší pravomoci pro řešení kybernetických útoků

19 Září, 2017 - 16:05
Navýšení počtu pracovníků unijní agentury pro kybernetickou bezpečnost a rozšíření jejích pravomocí je součástí oznámeného plánu Evropské komise na posílení počítačové bezpečnosti. Komise navrhuje i vznik celoevropského rámce pro certifikaci, který by uživatelům umožnil snadno určit, jaké produkty a služby jsou po kybernetické stránce bezpečné.
Kategorie: Hacking & Security

Nejnebezpečnější celebritou na internetu je Avril Lavigne

19 Září, 2017 - 13:20
Avril Lavigne je nejnebezpečnější celebritou na internetu. Podle výrobce bezpečnostního softwaru McAfee totiž vyhledávání stránek na základě hesla „Avril Lavigne” přináší zvýšené riziko zavirování počítače nebo mobilu.
Kategorie: Hacking & Security

Kyberzločinci jednoduše obejdou antiviry. V ohrožení je 400 miliónů počítačů

19 Září, 2017 - 10:13
Bezpečnostní experti ze společnosti Check Point odhalili nový způsob, jak mohou počítačoví piráti relativně snadno obejít zabezpečení počítačů s operačním systémem Windows 10. Tato metoda přitom nezneužívá žádnou bezpečnostní trhlinu, ale jednu z funkcí tohoto operačního systému.
Kategorie: Hacking & Security

Útočníci lidem potají kradou z kapes peníze. Problém se týká miliónů lidí

15 Září, 2017 - 20:08
Milióny chytrých telefonů s operačním systémem Android z různých koutů světa se podařilo kyberzločincům infikovat nebezpečným červem, který lidem postupně tahal z kapes peníze. Z napadených zařízení totiž odesílal placené prémiové SMS zprávy.
Kategorie: Hacking & Security

Stroje na těžení bitcoinů zůstaly nezabezpečené. Milióny mohl ukrást kdokoliv

13 Září, 2017 - 12:16
Cena nejpopulárnější virtuální měny bitcoinu jen letos stoupla na čtyřnásobek. Není tak divu, že jeho získávání vyvolalo na internetu skutečnou zlatou horečku. Jen s tím rozdílem, že místo rýžovací pánve a krumpáče si bitcoinoví těžaři vystačí s výkonnými počítači. Přitom však neměli zapomenout použít heslo, jako se to stalo téměř třem tisícům z nich.
Kategorie: Hacking & Security

Mobilní aplikace pro alternativní taxi napadá virus

10 Září, 2017 - 07:49
Nový trojský kůň láká od uživatelů mobilní aplikace alternativní taxislužby Uber a dalších údaje k platebním kartám, virus se dostává do zařízení s operačním systémem Android po stažení falešné aplikace nebo kliknutí na podvržený odkaz. Uber mobilní aplikaci používá i v Česku. Škodlivý program nazvaný Androidos Fake Token se zatím ale šíří hlavně v Rusku a anglicky mluvících zemích. Uvedla to antivirová firma Trend Micro.
Kategorie: Hacking & Security

Pozor na nevyžádané e-maily, v Česku se opět rozmohly zavirované přílohy

8 Září, 2017 - 16:06
Hrozby šířené elektronickou poštou v srpnu tvořily třetinu všech kybernetických hrozeb na českém internetu, zjistila společnost ESET.
Kategorie: Hacking & Security

Čtvrtina českých předškoláků už má mobil, většina přístrojů je bez jakékoli ochrany

8 Září, 2017 - 15:49
KOMERČNÍ ČLÁNEK – Důvěřivost malých dětí v kombinaci s neomezeným přístupem k internetu může představovat velké bezpečnostní riziko. Pomoci může speciální aplikace rodičovské kontroly.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři získali informace o 143 miliónech klientů Equifaxu

8 Září, 2017 - 13:19
Americká úvěrová kancelář Equifax přiznala útok hackerů, při kterém byly ukradeny informace o 143 miliónech lidí. Útočníci získali čísla sociálního zabezpečení, data narození, adresy a další citlivé údaje, uvedla agentura AP.
Kategorie: Hacking & Security

Chrome má kritickou zranitelnost. Útočníci mohou převzít kontrolu nad PC

8 Září, 2017 - 12:07
Na pozoru by se měli mít všichni uživatelé internetového prohlížeče Chrome od společnosti Google. Byla v něm totiž objevena kritická chyba, kterou mohou kyberzločinci zneužít k převzetí kontroly nad napadeným systémem.
Kategorie: Hacking & Security

Největší internetové hrozby v Česku

7 Září, 2017 - 11:25
Největší hrozbou na českém internetu byl v srpnu záškodník zvaný Danger. Kromě tohoto škodlivého kódu, který se šíří především jako příloha nevyžádaných e-mailů, dělal bezpečnostním expertům vrásky na čele také trojský kůň Nemucod. Vyplývá to ze statistiky antivirové společnosti Eset.
Kategorie: Hacking & Security

Soud v Moskvě poslal dva ruské hackery na tři roky do vězení

7 Září, 2017 - 09:01
Městský soud v Moskvě ve středu potrestal třemi roky odnětí svobody dva členy hackerské skupiny Šaltaj-boltaj za nezákonné získání citlivých dat z počítačů a elektronických zařízení. Informovala o tom ruská média. Šéf skupiny Vladimir Anikejev byl již v červenci odsouzen ke dvěma letům vězení.
Kategorie: Hacking & Security

Americké úřady nejsou dobře zabezpečeny. USA hrozí kybernetické útoky

6 Září, 2017 - 09:03
Spojeným státům hrozí útoky na kritickou infrastrukturu. Národní bezpečnostní rada přezkoumala na 140 federálních úřadů a zjistila vážné nedostatky v jejich zabezpečení.
Kategorie: Hacking & Security

Hackeři mohou napadnout kardiostimulátor. A zabít člověka na dálku

5 Září, 2017 - 11:10
Ještě před pár lety jsme se počítačových pirátů báli tak maximálně ve virtuálním světě, mohli napadnout náš e-mail nebo bankovní účet. Americká agentura FDA (Food and Drug Administration) však nyní upozornila, že hackeři dokážou napadnout i kardiostimulátory. Způsobit tak mohou vážné zdravotní komplikace, v krajním případě i smrt.
Kategorie: Hacking & Security